Darmowe edytory zdjęć – lista darmowych programów do obróbki zdjęć

O Photoshopie każdy z nas na pewno słyszał, ale czy trzeba płacić za program, aby cieszyć się pięknymi, obrobionymi zdjęciami? Zdecydowanie nie! Aktualnie mamy dostęp do na prawdę wielu darmowych programów do obróbki. Jest ich tak dużo, że czasami na prawdę ciężko zdecydować się na najlepszy. Z tego powodu przygotowaliśmy listę darmowych edytorów zdjęć, które zdecydowanie są najbardziej warte uwagi. Zanim, więc zdecydujesz się na jakąkolwiek płatną opcję, sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. 

Darmowy edytor zdjęć GIMP

Śmiało można powiedzieć, że jest prawie tak popularny, jak Photoshop. Niektórzy nawet ośmielą się stwierdzić, że pod względem funkcjonalności, jest to po prostu jego darmowa wersja. Na pewno jest to wielofunkcyjny darmowy edytor, pozwalający na efektywną obróbkę zdjęć. Umożliwia pracę przede wszystkim na warstwach oraz kanałach. Oprócz tego ma oczywiście standardowe funkcje znane z wielu innych programów do obróbki zdjęć tzn. kontrast, ekspozycja, jasność, nasycenie, filtry.

Darmowa obróbka zdjęć z Photopea

Darmowy edytor zdjęć, który ma szansę prześcignąć GIMPa. Jest rozwiązaniem webowym, co umożliwia nam pracę na dowolnym komputerze, bez konieczności jego instalowania. Możemy za pomocą niego, nie tylko pracować na warstwach, a także na maskach warstw oraz edytować ich style. Program do obróbki dostępny jest w wielu językach, także w polskim. Dodatkowo obsługuje pliki RAW, PSD oraz XCF, co jest dużym atutem. 

Darmowy program do zdjęć Pixlr

Kolejne rozwiązanie webowe, a właściwie to dwa. Pierwsza opcja, bardziej klasyczna przypomina trochę Potoshopa. Mamy tu podstawowe możliwości, dostępne w każdym edytorze zdjęć, a także możliwość nakładania na siebie grafik, retuszu oraz wycinania elementów z obrazu. Drugi program do obróbki, Pixlr X, przypomina przez swój interfejs Lightrooma. Tutaj mamy możliwość korzystania z filtrów. Nie są to jakieś bardzo zaawansowane narzędzia, ale do podstawowej obróbki, sprawdzi się idealnie. Trzeba się liczyć jednak z tym, że nie obsługuje plików RAW, co dla niektórych będzie sporym minusem. 

Darmowy edytor fotografii Photoscape X Pro

Kolejny darmowy edytor zdjęć, który swoją rzesze fanów zyskał dzięki prostej i bardzo intuicyjnej obsłudze. W dodatku posiada wszystko, czego potrzebujemy do kompleksowej obróbki zdjęć. Nie mogło w nim zabraknąć ekspozycji, balansu kolorów, kontrastu oraz możliwości nakładania filtrów, w dodatku również punktowo. Posiada kilka narzędzi za które niestety trzeba zapłacić, ale nie psuje mu to dobrej opinii. Obsługuje pliki RAW. Wydawać by się mogło, że to jeden z najlepszych darmowych edytorów zdjęć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *