dron dla poczatkujących

Dron dla początkujących – jaki sprzęt wybrać?

W ostatnim czasie modne stało się robienie zdjęć i wykonywanie filmów z lotu ptaka. Drony, które na to właśnie pozwalają, dość szybko zyskały sporą sławę na całym świecie i nawet w Polsce zostały błyskawicznie spopularyzowane. Początkowo wyglądały niczym zabawki dla dzieci, jednak szybko się okazało, że są to gadżety kierowane bardziej do osób dorosłych, zwłaszcza tych zainteresowanych fotografią czy sztuką filmowania. Jako że jednak nie są to tanie przyrządy, które można sobie kupić ot tak i w razie czego po prostu przestać ich używać, ich wybór warto przemyśleć, by był on udany.

Dron dronowi nierówny. Wśród tych produktów występują zarówno bardzo nowoczesne sprzęty kierowane do prawdziwych specjalistów od filmowania i fotografii z drona, jak i urządzenia o amatorskich konstrukcjach, które nie mają wielu dodatkowych funkcji, ale u przeciętnej osoby potrafią wystarczająco dobrze się sprawdzić.

Różne odmiany dronów

Na sam początek, dla lepszego zaznajomienia się z tematem, warto przyjrzeć się podziałowi dronów i spojrzeć na ich różne podstawowe modele, od razu dowiadując się, jakimi cechami się one wyróżniają, co oferują i jakie funkcje są w stanie spełniać. Do wyboru mamy przede wszystkim płatowce oraz drony wielowirnikowe. Z wyglądu wyglądają niczym prawdziwe pojazdy lotnicze. Drony wielowirnikowe świetnie imitują helikoptery i być może dlatego zyskały dużą popularność, podczas gdy płatowcom bliżej jednak do tradycyjnych samolotów. Grupy dronów tworzone są też na podstawie tego, do kogo się je kieruje. W tym przypadku podział następuje na urządzenia amatorskie oraz urządzenia profesjonalne.

Te pierwsze, jak można się już domyślać, służą do użytku amatorskiego, czyli tego bardziej domowego, dlatego są raczej źródłem rozrywki niżeli narzędziem do pracy. Z kolei sprzęty typowo profesjonalne są wykorzystywane na co dzień przez firmy zajmujące się tworzeniem różnych klipów i filmów oraz przez fotografów (zwłaszcza tych ślubnych). Przeciętna osoba raczej nie potrzebuje jednak niczego aż tak specjalistycznego. Spokojnie wystarczy jej zatem klasyczny dron amatorski, który okaże się jednocześnie najtańszy, a dzięki temu dostępny na prawie każdą kieszeń.

Wybór drona amatorskiego

Prawie zawsze, gdy kupuje się jakąś rzecz po raz pierwszy w życiu, ma się spore obawy przed tym, czy podejmie się dobrą decyzję. No bo często nie jest ona tak do końca idealna. Można oczywiście szukać różnych informacji na różne tematy przez Internet czy nawet pozyskiwać je od osób bezpośrednio zainteresowanych konkretną branżą, jednakże teoria nigdy nie zastąpi praktyki, dlatego dopiero podczas samodzielnego użytkowania człowiek dowiaduje się, czy dokonał odpowiedniego zakupu. Z tego względu początkowo lepiej nie wydawać zbyt dużych pieniędzy na nowy sprzęt.

Dron dla początkujących powinien kosztować nie więcej niżeli jakieś pięćset czy sześćset złotych. Już w tak niskiej cenie da się kupić naprawdę niezły jakościowo i w pełni sprawny sprzęt, który co prawda nie pozwoli na tworzenie profesjonalnych filmów, ale za to umożliwi opanowanie umiejętności pilotażu i pozwoli sprawdzić, na czym w ogóle polega ta cała zabawa z kręceniem filmów i robieniem zdjęć z lotu ptaka. W razie czego później zakupiony sprzęt zawsze można wymienić. Najlepiej jednak zrobić to dopiero po zdobyciu jakiegoś doświadczenia i upewnieniu się, że chce się dalej zajmować dronami.

Dron nie musi być drogi

Czasem też wystarczy wykazać się pewnym sprytem, by zdobyć wymarzoną rzecz, a za wiele na niej nie stracić. Dobry dron nie musi być urządzeniem nowym, kupionym bezpośrednio w jakimś popularnym sklepie z podobnymi sprzętami. Może być on równie dobrze sprzętem używanym, który był już eksploatowany przez kogoś innego, ale mimo tego wciąż doskonale się sprawdza. Taki dron dla początkujących powinien właśnie zostać kupiony nie w tradycyjnym sklepie, a raczej na aukcji internetowej. Ogólnie rzecz biorąc nawet w przypadku chęci pozyskania zupełnie nowego urządzenia lepiej skierować swój wzrok na propozycje stron internetowych. Zakupy online są przecież tańsze i z tym nikt chyba nie będzie się spierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *