Ciotka i skryba pdf (38 plików)

Ballada o ciotce Matyldzie.pdf 36 KiB

Powieści i opowiadania

MIESIĘCZNIK-EGZORCYSTA NR 2.PDF 47.62 MiB

Egzorcysta - Miesięcznik - za FREE

Z drugiego numeru dowiedz się więcej m.in. o wróżkach, o tym dlaczego zabawa w Haloween jest zagrożeniem duchowym, o przesłaniu Maryi z Fatimy oraz o tym jak reagować, gdy podejrzewasz kogoś o związek z sektą. Oto niektóre temty drugiego numeru Miesięcznika "Egzorcysta": -Uzależnieni od przyszłości. Dlaczego dziś wróżbiarstwo jest "trendy"? -Rytuał uwodzenia. Wizyta u wróżki uruchomiła lawinę nieszczęść. -Zły duch nie zna się na żartach. Halloween i andrzejki - czy to tylko niewinna zabawa? -List z zaświatów. Brak Boga największą udręką. -Ogień z nieba. To nie Bóg zsyła kary. To człowiek je ściąga. -Skala błędu. Czy bomba demograficzna jeszcze tyka? -Wyjechać, aby odjechać. Gdy bliski wpadnie w dziwne towarzystwo. -Walka z pytonem. Zły duch wykorzystuje ludzką chciwość. -Wszechświat z niczego. Czy wiara w "nic" jest bardziej racjonalna niż wiara w Boga? -Wrzucone do jednego worka. Wróżby i proroctwa. Pozorne podobieństwa. To tylko niektóre z zagadnień poruszanych w październikowym numerze Czasopisma. Przeczytaj i podaj dalej.

Garrido Antonio - Skryba.pdf 2.2 MiB

☼ HISTORIA OGROMNY zbiór / Powieści historyczne

Znakomita powieść historyczna osnuta wokół jednego z największych fałszerstw w historii - Donacji Konstantyna, na mocy której cesarz Konstantyn Wielki nadaje rzekomo Kościołowi liczne dobra i przywileje. Cesarstwo rzymskie, rok 799, rządy cesarza Karola Wielkiego. Tajemniczy dokument o wielkiej wadze trafia w ręce bizantyjskiego skryby, Gorgiasa. Cesarz zleca mu dokonanie przekładu i zobowiązuje do zachowania absolutnej tajemnicy. Co zawiera pismo? Gorgias nieoczekiwanie przepada, a jedyną osobą, która może kontynuować pracę skryby, jest Theresa, jego córka i czeladniczka. Dziewczyna nie wie, że zniknięcie ojca ciśnie ją w wir intrygi, która zaważy na losach współczesnego świata. Działając w najgłębszej konspiracji, uwikłana w konflikt angażujący mędrców i polityków, Theresa musi zważać na każdy krok - w tej wojnie nie bierze się jeńców, a każde posunięcie może być ostatnim

Ballada_o_ciotce_Matyldzie.pdf 747.52 KiB

Dokumenty / książki

Ballada o ciotce Matyldzie.pdf 839.68 KiB

Nuty / Nuty - rozrywka / ALFABETYCZNIE / Polskie - B

Z repertuaru zespołu POD BUDĄ Słowa: A. Sikorowski - Muzyka: J. Hnatowicz

MIESIĘCZNIK-EGZORCYSTA NR 012 SIERPIEN 2013.PDF 40.49 MiB

Egzorcysta - Miesięcznik - za FREE

Brat ukochanego - Love's Brother [2004].avi 700.78 MiB

KOMEDIE Romantyczne

Angelo i Gino Donnini są braćmi i włoskimi emigrantami, którzy wraz z rodakami po II Wojnie Światowej postanowili ułożyć sobie życie w dalekiej Australii. Starszy z braci Angelo, mężczyzna o złotym sercu pragnący ożenić się z Włoszką nie ma jednak szczęścia do kobiet w przeciwieństwie do młodszego bardzo przystojnego Gino. Zdesperowany Angelo wysyła w liście do Rosetty dziewczyny z Włoch zdjęcie swojego brata. Jego wybranka decyduje się na przyjazd do Australii; trwają przygotowania do ślubu.

Garrido Antonio - Skryba.pdf 2.28 MiB

Znakomita powieść historyczna osnuta wokół jednego z największych fałszerstw w historii – Donacji Konstantyna, na mocy której cesarz Konstantyn Wielki nadaje rzekomo Kościołowi liczne dobra i przywileje. Cesarstwo rzymskie, rok 799, rządy cesarza Karola Wielkiego. Tajemniczy dokument o wielkiej wadze trafia w ręce bizantyjskiego skryby, Gorgiasa. Cesarz zleca mu dokonanie przekładu i zobowiązuje do zachowania absolutnej tajemnicy. Co zawiera pismo? Gorgias nieoczekiwanie przepada, a jedyną osobą, która może kontynuować pracę skryby, jest Theresa, jego córka i czeladniczka. Dziewczyna nie wie, że zniknięcie ojca ciśnie ją w wir intrygi, która zaważy na losach współczesnego świata. Działając w najgłębszej konspiracji, uwikłana w konflikt angażujący mędrców i polityków, Theresa musi zważać na każdy krok – w tej wojnie nie bierze się jeńców, a każde posunięcie może być ostatnim.

cieżak,wodociagi,opracowanie(1).doc 4.46 MiB

materiały PWr / W7 - inżynierii środowiska

Riley Judith Merkle - Księga Małgorzaty 01- Księga_Małgorzaty.pdf 1.75 MiB

Dokumenty / Riley Merkle Judith / Cykl Księga Małgorzaty

Barwna powieść obyczajowa, której akcja toczy się w Anglii w połowie XIV wieku. Małgorzata z Ashbury, kobieta o umyśle przerastającym jej epokę, żywi skromne na pozór pragnienie; spisać dzieje swojego życia. Po wielu staraniach znajduje w końcu skrybę, który zgadza się dla niej pracować, choć niechętnie - w roku 1355 przelewanie na papier przeżyć i przemyśleń kobiety jest ekstrawagancją nie do pomyślenia, zakrawa nawet na herezję. W trakcie pracy rozwiewają się uprzedzenia brata Grzegorza, a niebawem on również trafia w samo centrum niecodziennych wydarzeń, których los wciąż nie szczędzi Małgorzacie.

Poole Sara - Borgiowie 03 - Kochanka.pdf 1.25 MiB

Ebooki / Sara Poole

Śmiertelnie groźna Francesca Giordano, nadworna trucicielka Borgiów, powraca by zmierzyć się ze starożytną zbrodnią, która może zdławić nowatorskie myśli Renesansu i pogrążyć świat w wiecznej ciemności. Gdy wrogowie papieża Aleksandra VI rosną w siłę, a papieski dwór zmuszony jest uciekać z Rzymu, Francesca sprzymierza się ze swoim kochankiem, błyskotliwym i bezwzględnym Cesare Borgią, by razem rozwikłać spisek, który uderza w samo serce chrześcijaństwa.

Ballada o ciotce Matyldzie.rar 1.2 MiB

książki epub,mobi / Polscy autorzy

Wszystko zaczęło się od tego, że ciotka Matylda postanowiła umrzeć. Joance trudno się pogodzić z tą stratą, do tego los postawił przed nią jednocześnie tyle wyzwań… Macierzyństwo, kłopoty małżeńskie i tajemnicza firmę w spadku – tego doprawdy zbyt wiele. Na szczęście Joanka nie jest sama, ma Olusia i Przemcia, dwóch osiłków o gołębich sercach, i ukochaną ciotkę, która z nieba śledzi poczynania siostrzenicy. Ciepła i pełna humoru książka o sile kobiet, które potrafią walczyć o swoje szczęście. Historia o przyjaźni, która przychodzi niespodziewanie, i miłości, której trzeba się uczyć na nowo. Powieść o tym, że jedni odchodzą, żeby zrobić miejsce innym, i że dobrych ludzi na świecie nie brakuje.

Gortner C W - Wyznania Katarzyny Medycejskiej.pdf 2.65 MiB

Ebooki / C.W. Gortner

Dla jednych była bezlitosną królową, którą wprowadziła Francję w erę barbarzyńskiej przemocy; dla innych oddaną wybawczynią monarchii. Powieść odsłania przed nami intymny świat Katarzyny Medycejskiej, kobiety, która dla dobra rodziny i państwa podjęła zabójczą walkę o władzę, poświęcając swoje uczucia na ołtarzu powinności królowej. "Wyznania Katarzyny Medycejskiej" to niezwykła podróż od baśniowej doliny Loary, przez bitewne pola wojen religijnych, po wypełnione motłochem ulice Paryża - podróż, której bohaterka jest jedną z najbardziej oczernianych i niedocenianych władczyń świata.

Kate Mosse - Grobowiec.pdf 1.57 MiB

Ebooki / Kate Mosse

Październik 1891 roku. Léonie Vernier i jej brat Anatole, opuszczają ciasne i tłoczne ulice Paryża i wyjeżdżają na południe, do tajemniczej wiejskiej rezydencji La Domaine de la Cade niedaleko Carcassonne. Tam, w prastarym lesie dziewczyna trafia na zrujnowany grobowiec, który kryje w sobie tajemnicę popełnionego przed ponad stu laty morderstwa. Léonie zanurza się w krainie zjaw i widm, w której życiem i śmiercią rządzi stara talia kart do tarota, obdarzona niezwykłą mocą.

Golden Christie - Wampir z mgieł.doc 1.4 MiB

ebooki / G

Jander Sunstar jest złotym elfem z magicznej krainy Evermeet w Zapomnianych Królestwach. Od pięciuset lat jest także wampirem. Szarpany bezgranicznym smutkiem i ogromnym bólem Jander zostaje przeniesiony do Królestwa Ravenloft, krainy rodem z sennego koszmaru. Zwraca na siebie uwagę władcy tego miejsca, Hrabiego Strahda Von Zarovich, ale czy może zaufać temu szlachcicowi, wampirowi jak on sam? Zwłaszcza gdy odkryje, że jego misja w poszukiwaniu zemsty splata się z czarną historią kraju Strahda.

Księżyc w nowiu.pdf 1.44 MiB

Ebooki / Saga Zmierzch

Ballada_o_ciotce_Matyldzie.rar 136.8 MiB

audiobook

Wszystko zaczęło się od tego, że ciotka Matylda postanowiła umrzeć. Joance trudno się pogodzić z tą stratą, do tego los postawił przed nią jednocześnie tyle wyzwań… Macierzyństwo, kłopoty małżeńskie i tajemnicza firmę w spadku – tego doprawdy zbyt wiele. Na szczęście Joanka nie jest sama, ma Olusia i Przemcia, dwóch osiłków o gołębich sercach, i ukochaną ciotkę, która z nieba śledzi poczynania siostrzenicy. Ciepła i pełna humoru książka o sile kobiet, które potrafią walczyć o swoje szczęście. Historia o przyjaźni, która przychodzi niespodziewanie, i miłości, której trzeba się uczyć na nowo. Powieść o tym, że jedni odchodzą, żeby zrobić miejsce innym, i że dobrych ludzi na świecie nie brakuje.

Borovsky Natasha - Szlachecka córka.pdf 2.71 MiB

Ebooki / POWIEŚCI HISTORYCZNE INNE

Miała go kochać całe życie... Urodzona w świecie bogatych i uprzywilejowanych, Tatiana Siłomirska, córka rosyjskiego arystokraty, żyła w wiecznej rozterce: pragnęła zachować niezależność, próbując jednocześnie sprostać dynastycznym ambicjom rodu, a do tego była do szaleństwa zakochana w swym pełnym fantazji kuzynie Stefanie. Tatiana, jedyna córka cieszącego się zaufaniem cara doradcy Mikołaja II, należała do nielicznych osób blisko zaprzyjaźnionych z nieszczęsnymi dziećmi władcy Rosji. Jej życie upływało w pałacach Sankt Petersburga, rezydencji Romanowów w Carskim Siole i posiadłościach rodzinnych w Polsce. Ale w młodzieńcze konflikty, rozrywki i marzenia Tatiany wkroczyły wydarzenia historyczne. Pierwsza wojna światowa i rewolucja 1917 roku zniszczyły świat, w którym żyła. Pozbawiona rodziny, przyjaciół i ukochanego, Tatiana ucieka najpierw do Konstantynopola, a potem do Paryża, gdzie walczy o swoje miejsce we współczesnym świecie...

Coffman Elaine - Szkocki klan.pdf 993.28 KiB

E-booki / Romanse historyczne

Beztroskie i szczęśliwe życie bogatego szkockiego klanu Lennoksów zostaje brutalnie przerwane. Zaczyna się od skrytobójczej śmierci naczelnika i jego dwóch synów. Potem na tajemniczą chorobę umiera kolejny syn naczelnika. W tej sytuacji majątek i tytuł dziedziczy Claire, jego najstarsza córka. Nie czuje się zagrożona. W przeciwieństwie do swojego męża Frasera, nie wierzy, że sprawczynią zła w rodzinie jest ciotka Isobel. Niestety, wkrótce na własnej skórze przekonuje się, do jakich zbrodni prowadzi chciwość i zawiść...