Kat z listy schindlera pdf (26 plików)

Thomas Keneally - Lista Schindlera(1).pdf 757.76 KiB

Niemiecki przemysłowiec, członek NSDAP, hedonista i kobieciarz, który ryzykując życie i majątek ratuje tysiąc dwustu Żydów, pracowników swojej fabryki – historia Oskara Schindlera to jeszcze jeden dowód, że życie pisze najbardziej nieprawdopodobne scenariusze. Ta niezwykła opowieść, która zyskała ostateczny kształt w poruszającym filmie Stevena Spielberga, rozegrała się podczas wojny, ale na nowo zaczęła się w 1982 roku, kiedy australijski powieściopisarz Thomas Keneally poznał Poldka Pfefferberga, jednego z Żydów ocalonych przez Oskara Schindlera. Zainspirowany jego wspomnieniami i wyprawą do Polski, stworzył powieść Schindler’s Ark, nagrodzoną prestiżową Booker Prize, która stała się podstawą filmu Spielberga z 1993 roku (po ekranizacji tytuł książki zmieniono na Listę Schindlera).

Drugie zycie - S.J. Watson.pdf 1.2 MiB

Ebooks / W / Watson S.J

Lista.Schindlera - Lektor PL.avi 1.46 GiB

Filmy / K- Ł / Lista Schindlera

Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują Żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.

Goralenvolk. Historia zdrady.mp3 9.29 MiB

Audiobooki, Audycje / Audycje i słuchowiska radiowe / Historyczno-Wojenne / II Wojna Światowa / Różne

To, co zostawila - Ellen Marie Wiseman.pdf 1.52 MiB

Ebooks / W / Wiseman Ellen Marie

Piekara Jacek - Ani słowa prawdy(1).pdf 1.47 MiB

Żądne złota krasnoludy, okrutne elfy-ludojady, mroczni wiedźmiarze, czarodziejki i czarownice, wampiry, demony, potwory z innych wymiarów. Magia, intrygi i wielka Przygoda! Kiedy pomocy potrzebują ponętne czarodziejki, kiedy rusza wyprawa do Nowego Świata, kiedy zamek zostaje sterroryzowany przez okrutnego wampira, kiedy na horyzoncie widać złowrogie statki o dziobach w kształcie smoczych łbów, kiedy trzeba spenetrować tajemnicze królestwo wiedźmiarzy, kiedy krasnoludy żądają pomocy - wtedy właśnie do akcji wkracza czarodziej-samouk. Dawniej był sławnym najemnikiem i bardem. To na jego kolanach skonał krasnoludzki król Wszobrody, to on walczył w Zgniłym Lesie i wyprowadził z bagien resztki krasnoludzkiej armii. Potem odziedziczył Księgę Czarów, kryształową kulę oraz różdżkę. Poznał magię i samowolnie obwołał się czarodziejem, a wkrótce stał się najsłynniejszym członkiem Tajemnego Bractwa. Udało mu się to osiągnąć dzięki ogromnej inteligencji, wielkiej sile fizycznej, tonom zdrowego rozsądku i prawemu charakterowi. Wie jednak, że jeśli jego tajemnica się wyda, nic go nie uratuje przed karą z rąk innych czarodziei. ANI SŁOWA PRAWDY to dziesięć opowiadań o Arivaldzie z Wybrzeża. Magu, który wie, że bystry umysł i silne pięści są czasami ważniejsze od znajomości zaklęć. O autorze: Jacek Piekara - dziennikarz prasowy i radiowy, specjalista od gier komputerowych, pisarz znany przede wszystkim z trzytomowego cyklu opowiadań o Mordimerze Madderdinie - inkwizytorze z mrocznego, alternatywnego świata.

Nuty - Schindler's List.pdf 9.31 MiB

Nuty / pianino / filmowe

Blau Marthe - W jego dłoniach(1).pdf 614.4 KiB

Powieść psychologiczna z elementami pornografii, historia sadomasochicznego związku. Akcja powieści rozgrywa się współcześnie w Paryżu - mieście eleganckich lokali i nocnych klubów, w których bogaci Francuzi oddają się po pracy rozpuście na granicy ludzkiej wyobraźni. Elodie - 30-letnia adwokat, szczęśliwie zamężna matka z dzieckiem przeżywa destrukcyjną przygodę miłosną i odbywa podróż w głąb własnej psychiki. Odkrywa świat doznań seksualnych, jakiego dotąd nie znała. Staje się seksualną niewolnicą, kobietą gotową spełnić każdą, najbardziej perwersyjną zachciankę mężczyzny, któremu się podporządkowała. Studium masochizmu, uzależnienia, cierpienia, a może także... opętania. Bestseller we Francji i innych krajach Europy, porównywany do Życia seksualnego Catherine M..

Polowanie- Christopher Reich.pdf 38 KiB

e-booki / Holocaust i Auschwitz

Christopher Reich swoją pierwszą powieść napisał w wieku 37 lat. Debiutanckie "Konto numerowane" błyskawicznie znalazło się na czele światowych list bestsellerów. Kolejne książki, "Polowanie", "Pierwszy miliard", "Bankier diabła" i "Klub patriotów", potwierdziły talent pisarski i ugruntowały jego pozycję wśród klasyków gatunku. Reich w swoich powieściach w mistrzowski sposób utrzymuje czytelnika w napięciu, szokuje suspensem i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. "Polowanie". Niemcy, rok 1945. Z obozu dla jeńców wojennych ucieka esesman, były sprinter olimpijski. Amerykanie organizują pościg. Akcją kieruje młody adwokat Devlin Judge. Ma własne powody, by schwytać hitlerowskiego zbrodniarza. Stopniowo jednak uświadamia sobie, że ścigany nie ucieka, lecz spełnia misję, której cel pozostanie tajemnicą.

HIPOPOTAM w pokoju stołowym.doc 39 KiB

2. Dorosłe Dzieci Alkoholików / E- booki - DDA / Inne

J.R.R. Tolkien - Listy.pdf 1.8 MiB

E-book / Listy - J.R.R. Tolkien

Listy Tolkiena są obowiązkową lekturą dla każdego miłośnika i badacza jego dzieł. Korespondencja z przyjaciółmi, wydawcami, a nawet fanami stanowi podstawowy komentarz do „Władcy pierścieni” i zawiera wiele cennych uwag niezwykle przydatnych przy interpretowaniu mitologii Śródziemia. Wyłaniający się z listów portret, przedstawia autora jako gawędziarza, profesora, katolika, kochającego ojca i uważnego obserwatora otaczającego świata, a czytelnik ma szansę poznać go ze strony bardziej prywatnej.

Celmer Michelle - Płomienne wspomnienia.pdf 604.16 KiB

E-booki / C / Michelle Celmer

Ash Williams robi karierę jako dyrektor finansowy w dużej firmie reklamowej. Praca wypełnia mu życie niemal bez reszty. Nie zauważa, że jego partnerka, Melody, nie jest z nim szczęśliwa, chociaż pozornie niczego jej nie brakuje. Ash czuje się bezradny, gdy odkrywa, że Melody bez słowa opuściła jego apartament. Postanawia ją odszukać, by poznać przyczynę jej odejścia. Po długotrwałych poszukiwaniach odnajduje wreszcie Melody, ale... leży ona w szpitalu po wypadku i niczego nie pamięta.

Suszenie drewna.pdf 3.22 MiB

Suszenie drewna

Meyer - Psychopatologia.pdf 261.59 MiB

książki / książki i poradniki / zaburzenia psychosomatyczne

R. Meyer - Psychopatologia. Jeden przypadek - wiele teorii. Studia przypadków.

nadzieja umiera ostatnia.pdf 39 KiB

Dokumenty historyczne