Kopalinski slownik symboli pdf (34 plików)

Wladyslaw Kopalinski - Slownik mitow i tradycji kultury.pdf 13.18 MiB

E-booki rozne / Encyklopedie i Slowniki

Zygmunt Gloger - Encyklopedia staropolska.pdf 10.12 MiB

E-booki rozne / Encyklopedie i Slowniki

Władysław Kopaliński-Słownik symboli.pdf 3.62 MiB

historia literatury polskiej

Czeslaw Jedraszko - Lacina na co dzien.pdf 1.06 MiB

E-booki rozne / Encyklopedie i Slowniki

Słownik Symboli - Władysław Kopaliński.pdf 3.62 MiB

Historia Sztuki / Książki

Symbole nie pozwoliły się dotychczas w sposób przekonywujący usystematyzować i sklasyfikować, nie dały się uporządkować ani chronologicznie, ani pod względem ważności. Stąd konieczność zastosowania innych, znacznie elastyczniejszych, bardziej literackich metod prezentacji niż te, jakich normalnie używają leksykony i encyklopedie. Spośród wielu możliwych układów Słownika... wybrano taki, jaki wydawał się najwłaściwszy dla pierwszej tego typu próby w literaturze polskiej: zakres dość szczupły ale wybór dający pierwszeństwo hasłom przynoszącym bogaty plon odniesień. Aby uniknąć symboliki wielopiętrowej i tautologii, pominięto większość haseł, które same już funkcjonują głównie jako symbole. (Władysław Kopaliński)

Podręczny atlas chwastów.pdf 3.14 MiB

Książki / Encyklopedie, leksykony, słowniki

Emigranci.doc 32 KiB

Dokumenty / Polonistyka / Literatura współczesna / Streszczenia, opracowania / Mrożek Sławomir

Helsing Jan van - Ręce precz od tej książki.doc 4.37 MiB

Książki

Ręce precz od tej książki ! Jan van Helsing Pytania, których nikt nie odważył się zadać. Odpowiedzi które wstrząsną twym obrazem świata. Dlaczego zabrania się brać te książkę do ręki ? Dlaczego Autor dal jej tak przewrotny tytuł? Informacje w niej zawarte mogą bowiem skłonić nas do najgłębszych refleksji, do zastanowienia się nad źródłami wiedzy, a poprzez to do zmiany naszego podejścia do życia. Tam gdzie ludzie przestają się zastanawiać, gdzie według dzisiejszych teorii dalsze myślenie nie istniej, autor dopiero rozpoczyna !!! Dlaczego np. na Księżycu łopotała amerykańska flaga, skoro nie ma tam atmosfery, a wiec nie ma wiatru? Jak to jest z dogmatami wiary? Gdzie właściwie są pieniądze, skoro wszyscy są u wszystkich zadłużeni? Co o światowych funduszach ma do powiedzenia wysoko postawiony bankowiec? Kto, jak i po co stworzył ziemię? Podane przez autora fakty obnażają wybiórczość i nieprecyzyjność „prawd” podawanych przez media, które intuicyjnie często odrzucamy. Dzięki Helsingowi coraz więcej ludzi zaczyna się budzić, przestaje wierzyć w podsuwanych nam wciąż nowych wrogów i przyjaciół, w system filozofii i świętości, które – jak dziś dostrzegamy – prowadza ludzkość w ślepy zaułek. W Niemczech książka znajduje się na szczycie list bestsellerów. Amerykanie wykupili do niej prawa za bajeczne honorarium. Wszyscy, którzy już przeczytali tę książkę stwierdzają krótko: po lekturze patrzymy na świat z innej perspektywy, już nie damy sobą bezwolnie manipulować! Z pewnością zastanawiacie się, dlaczego nie powinniście brać tej książki do rąk. Czy to jedynie przemyślany chwyt reklamowy? Otóż nie! Z powodu prezentowanych treści zakazane zostały już dwie książki autorstwa Jana van Helsinga, którego niemieckie mass media zaliczyły do grupy "autorów niebezpiecznych", przed którymi należy społeczeństwo chronić. Zamiarem Jana van Helsinga było wstrząśnięcie Waszym światopoglądem, stąd rada: Ręce precz od tej książki! Musicie, drodzy Czytelnicy, liczyć się z tym, że po przeczytaniu tej książki nie będziecie mogli żyć tak, jak żyliście do tej pory. Być może aż do dzisiejszego dnia myśleliście: "Nikt mi o tym nie powiedział, skąd więc mogłem o tym wiedzieć?!" Być może dziś jeszcze myślicie, że sami nie jesteście w stanie niczego zmienić... Dzięki tej książce zrozumiecie, że jest zupełnie inaczej!

KONCEPTUALIZACJA.doc 31 KiB

zachomikowane / PSYCHOTERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA

Arkusz konceptualizacji przypadku w terapii poznawczo-behawioralnej. Zawiera miejsce na model ABC, podstawowe emocje, zachowania, myśli, przekonania kluczowe, listę problemów.

Dialektyczna terapia behawioralna (DBT) osobowości borderline.doc 921.6 KiB

zachomikowane / PSYCHOTERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA

Szczegółowe notatki z książki Marshy Linehan "Zaburzenie osobowości z pogranicza". Książka ma ponad 500 stron i pisana jest bardzo hermetycznym językiem, dlatego najpierw warto zapoznać się ze streszczeniem:) W notatkach opisałam cechy i kryteria diagnostyczne osobowości z pogranicza, hierarchię celów metody DBT, kartę samoobserwacji dla pacjentek, podstawowe strategie leczenia i przestrzeganie granic.

Słownik Symboli - WŁADYSŁAW KOPALIŃSKI.doc 5.31 MiB

Książki i dokumenty / Encyklopedie, Słowniki, Poradniki, Atlasy