Lubie kiedy wieje wiatr slowa piosenki (30 plików)

Pada deszczyk.mp3 993.28 KiB

PRZEDSZKOLE / PIOSENKI / JESIEŃ

śpiew Lubię kiedy wieje wiatr.mp3 3.26 MiB

Piosenki dla dzieci

melodia Lubię kiedy._._.mp3 3.26 MiB

Piosenki dla dzieci

Śpiewanki pokazywanki - teksty.doc 61 KiB

Śpiewanki pokazywanki

1.1.Pac, gruszka do fartuszka.doc 20 KiB

MUZYKA / teksty piosenek / 02. Październik

Skaldowie - Wiosna.mp3 3.27 MiB

@@@ SKALDOWIE

Andrzej Koczewski - Lubię podróże.mp3 5.08 MiB

Bogdański, Koczewski - mniej znane

13 - Rysujemy pogodę.mp3 1.18 MiB

piosenki dla dzieci (pdd) / Hopsanki zabawianki / Śpiewanki pokazywanki

Pada, pada, pada, wieje, wieje, grzmi Pada, pada, pada, wieje, wieje, grzmi Szybko zamknij okno, szybko zamknij drzwi W domu zostać trzeba, pada deszczyk z nieba Burzę, wiatr i wodę narysować mogę Narysujemy kropelki deszczu Narysujemy wietrzyk Narysujemy burzę Opis: potrzebna duża kartka papieru i kredki; rysujemy kropelki deszczu stukając kredkami o papier, wietrzyk wykonując zamaszystekoła oraz burzę rysując zygzaki. Treśc piosenki można zilustrować grając na trzech instrumentach

piosenki wiosenne-teksty.doc 49 KiB

nauczanie zintegrowane / muzyka / wiosna

04 - Koniki.mp3 512 KiB

piosenki dla dzieci (pdd) / Hopsanki zabawianki / Śpiewanki pokazywanki

Treść piosenki: Noga goni nogę Bujają koniki Stukają kopytka W rytm muzyki Jedna noga tupie: tup, tup, tup Druga noga stuka: stuk, stuk, stuk Konik skacze sobie: hop, hop, hop Koniku w drogę! Wioooooooooooo! Opis: piosenka wykonywana w kole wiązanym, uczy cwału bocznego "Noga goni nogę". Co jakiś czas ruch zostaje wstrzymany, wykonujemy czynności z tekstu piosenki, tupiemy i skaczemy.

Pij ten kielich z Bożej woli.mp3 2.28 MiB

Religijne / Modlitwy / Różne pieśni kościelne i piosenki religijne

15 chłopa na umrzyka skrzyni _ xvid.avi 9.77 MiB

WIDEO - ŚPIEWNIK / 02_Szanty i piosenki szuwarowo - bagienne, w których mowa o wodzie, tataraku i te klimaty

Piętnastu chłopa na "Umrzyka Skrzyni". (Ho-o-aj-ho!, w butelce rum!.) Piją za zdrowie, resztę czart uczyni. (Ho-o-aj-ho!, w butelce rum!.) Z całej załogi jeden został duch, Choć wyjechało ich czterdziestu dwóch. W butelce rum!. W butelce rum!. Tom Evry dostał nożem po policzku. (Ho-o-aj-ho!, w butelce rum!.) A monsieur Tessain zadyndał na stryczku. (Ho-o-aj-ho!, w butelce rum!.) Z całej załogi jeden został duch, Choć wyjechało ich czterdziestu dwóch. W butelce rum!. W butelce rum. . Nóż dostał w grdykę Francuz i padł trupem, (Ho-o-aj-ho!, w butelce rum!.) Grosz zaśniedziały był ich całym łupem. (Ho-o-aj-ho!, w butelce rum!.) Z całej załogi jeden został duch, Choć wyjechało ich czterdziestu dwóch. W butelce rum!. W butelce rum!. Trup Bellamy'ego, sczerniały i suchy, (Ho-o-aj-ho!, w butelce rum!.) Fajtnął pod Kingston, aż brzęczą łańcuchy. (Ho-o-aj-ho!, w butelce rum!.) Z całej załogi jeden został duch, Choć wyjechało ich czterdziestu dwóch. W butelce rum!. W butelce rum!. muz.

Przyszedł nam rozkaz __ (2010).avi 6.62 MiB

WIDEO - ŚPIEWNIK / 06_Patriotyczne, wojenne i wojskowe z lat odległych i bliższych

Przyszedł nam rozkaz ruszać do boju. Późno już było z wieczora. Słońce już zaszło, myśmy stanęli, Po drugiej stronie jeziora. Słońce już zaszło, myśmy stanęli, Po drugiej stronie jeziora. Z lewego skrzydła konnica pędzi, I na piechotę naciera... Piechota strzela, wciąż, bez ustanku. Żołnierz za żołnierzem pada. Piechota strzela, wciąż, bez ustanku. Żołnierz za żołnierzem pada. Patrzę ja, patrzę, jak mój kolega, Upadł na ziemię nie żywy. Jeszcze ostatnie wyrzekł te słowa: Napisz do mojej rodziny. Jeszcze ostatnie wyrzekł te słowa: Napisz do mojej rodziny. Napisz do ojca, napisz do matki. Napisz do lubej dziewczyny: Że ostra kula pierś mą przeszyła O wpół do drugiej godziny.

ZABAWY RUCHOWE.doc 90 KiB

ZABAWY

Hawajskie gitary.avi 12.62 MiB

WIDEO - ŚPIEWNIK / 01_Biesiada klasyczna, czyli co do wódeczki śpiewamy najczęściej

Drżą palmy wysmukłe, Południowy wieje wiatr, Hawajskie gdzieś słychać gitary. Hawajska melodia upaja dziś nas, Hawajski w niej urok i czary. (x2) Synowie mórz bliskich I dalekich wód, Od wichrów spalone ich twarze. Za pasem złowrogo zatknięty tkwi nóż. Ci ludzie, to właśnie korsarze. (x2) wst muz. Dziś ta, jutro inna Dziewczyna i port, I inni otoczą nas ludzie. Więc całuj mnie mocno, Niech krew płynie z ust. W ramionach chcę spocząć Po trudzie. (x2) Dziewczyno, daj usta, Niech krew w żyłach gra, Wszak jutro ruszamy na morze. Nie znudzi mnie nigdy Pieszczota Twych warg, Ni uścisk, kochana, nie zmoże. (x2) wst.muz. Żywiołem ich wino, Kobiety i śpiew, Szum wiatru na wantach i linach. Że pokład jest twardy, to bajka, to cóż, Lecz miękkie ma ciało dziewczyna. (x2) A potem, świst noża, Jęk cichy jak szept, I śmierć Cię utuli w ramionach. Hawajską melodię zanuci Ci wiatr I fala uniesie spieniona. (x2) wst.muz. (koniec)

Most na rzece Kwai.avi 8.49 MiB

WIDEO - ŚPIEWNIK / 06_Patriotyczne, wojenne i wojskowe z lat odległych i bliższych

wst.muz. Halo!, słoneczko błyska już!. Halo!, wróć spoza gór i mórz. Johny, w ojczyste strony, Miasteczko Twoje, W kotlinie, wśród wzgórz. Halo!, słoneczko wschodzi nam!. Halo!, z dziewczyną pójdziesz w tan. Johny, twój druh dozgonny, I wina pełny Już czeka Cię dzban. wst. muz. Halo!, słoneczko świeci znów!. Halo!, wróciłeś z wojny zdrów. Johny, w ojczyste strony, Do twych zielonych Parowów i wzgórz. Halo!, ... Słoneczko świeć, świeć, świeć!. Halo!, piosenko nieś się, nieś. Johny, zwycięski Johny!, Niech serce gwiżdże, Szczęśliwą tę pieśń. wst.muz.

16 - Marsz.mp3 552.96 KiB

piosenki dla dzieci (pdd) / Hopsanki zabawianki / Śpiewanki pokazywanki

Czy gotowe nogi do dalekiej drogi? Marsz, marsz, maszerują wkoło Marsz, marsz, bardzo mi wesoło Marsz, marsz nogi mnie słuchają Nagle stop - odpoczywają Liczymy do czterech: raz, dwa, trzy, cztery Czy gotowe nogi do dalekiej drogi? Opis: maszerujemy, unosimy wysoko kolanka, tupiemy wesoło. Na przerwę w muzyce zastygamy w bezruchu, nast. liczymy do 4 i zaczynamy zabawę od początku. Piosenkę możemy śpiewać maszerując i akompaniując sobie na instrumentach perkusyjnych

Z kopyta kulig rwie - Skaldowie.mp3 4.56 MiB

POEZJA nie tylko śpiewana / A tu POECI PIOSENKI / Bianusz

Independent Digital Wszelkie prawa do pliku zastrzeżone.

PADA DESZCZYK.docx 10 KiB

przedszkole / gimnastyka rytmika

Sinead 'o Conor - Nothing Compare To You.mp3 4.72 MiB

PIOSENKI ANGIELSKIE - z przetłumaczonym textem po polsku

To już siedem godzin i piętnaście dni Odkąd odebrałeś mi Swoją miłość Wychodzę każdej nocy i śpię cały dzień Odkąd odebrałeś mi Swoją miłość Odkąd Ciebie nie ma, mogę robić co zechcę Widywać kogokolwiek mi się spodoba Jadać kolacje w wytrawnej restauracji Lecz nic Powiedziałam - nic nie może wyleczyć tego smutku Ponieważ nic nie jest równe.. Nic nie jest równe Tobie Jest mi tak tu samotnie bez Ciebie Jak ptakowi bez piosenki Nic nie może powstrzymać płynących łez Powiedz, skarbie, gdzie popełniłam błąd? Mogłabym obejmować każdego chłopaka, którego widzę Lecz oni jedynie przypominaliby mi Ciebie Poszłam do lekarza i zgadnij, co mi powiedział Zgadnij, co mi powiedział Rzekł: dziewczyno, lepiej spróbuj się trochę zabawić Nie ważne co Ale on jest głupcem Ponieważ nic nie jest równe Nic nie jest równe Tobie Wszystkie kwiaty, które pięlęgnowałaś mamo W ogródku Wszystkie zwiędły gdy odeszłaś Wiem, że życie ze mną bywało czasem ciężkie Lecz pragnę dać nam jeszcze jedną szansę Nic nie jest równe Nic nie jest równe Tobie Nic nie jest równe Nic nie jest równe Tobie Nic nie jest równe Nic nie jest równe Tobie ***** Miłego słuchania wraz z textem po polsku TEJ PIĘKNEJ, A ZARAZEM BARDZO SMUTNEJ PIOSENKI życzy; *Da-NUTKA*