Jaką konsolę kupić w 2022?

Zakup sensownego komputera stacjonarnego lub laptopa do gier wiąże się z naprawdę sporym wydatkiem. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się konsole. W 2022 roku największe emocje budzą najnowsze PlayStation 5 oraz Xbox Series X, jednak na tym wybór się nie kończy. W poniższym poradniku wyjaśniamy, na co zwracać uwagę przy wyborze konsoli.

Jak wybrać odpowiednią konsolę?

Konsole do gier to urządzenia o zamkniętej architekturze, co oznacza, że użytkownik nie ma możliwości modernizacji poszczególnych podzespołów, np. wymiany procesora lub zwiększenia pamięci RAM. W niektórych, szczególnie tych nowszych konsolach, można przynajmniej wymienić dysk twardy na bardziej pojemny, co pozwoli nie tylko zapisywać więcej danych z gier, ale także poprawi wydajność urządzenia. To jednak wciąż niewiele nam daje, jeśli chodzi o przystosowanie sprzętu do naszych potrzeb. Właśnie dlatego należy dobrze przemyśleć zakup, dokładnie sprawdzając techniczne parametry poszczególnych modeli.

Jeżeli planujesz wymienić starą konsolę na nowszy sprzęt i posiadasz gry, z których dalej chcesz korzystać, powinieneś koniecznie sprawdzić ich kompatybilność z wymarzoną konsolą. Nawet jeśli nie posiadasz jeszcze żadnych gier, ale jesteś zainteresowany konkretnymi tytułami, również powinieneś upewnić się w kwestii kompatybilności. W sytuacji, gdy celujesz w zakup najnowszych urządzeń, proponujemy trochę wstrzymać się z zakupem, zamiast dokonywać go w dniu premiery lub w przedsprzedaży. Poczekaj parę dni, aż pojawiają się opinie innych użytkowników, dzięki czemu dowiesz się o potencjalnych problemach. Możliwe, że będą uniemożliwiać komfortowe rozgrywki. W takim wypadku warto poczekać, aż producent zaproponuje skuteczne rozwiązanie. Zwykle nie trzeba na to długo czekać.

Najlepsze konsole do gier w 2022 roku

Wielu użytkowników na pytanie o najlepszą konsolę z pewnością wskaże produkty z logiem Xbox. Sprzęt Microsoftu jest ceniony za swoją praktyczność, wygodny pad, mnogość serwerów do grania, dostęp do Xbox Game Pass, a także kompatybilność ze zdecydowaną większością gier, nie tylko tych najpopularniejszych. Najbardziej wymagających graczy powinien zadowolić Series X, oferujący najlepszą jakość rozgrywek, z doskonałą grafiką oraz płynnością gry. Jego odpowiednikiem jest PlayStation 5, który poza równie dobrymi parametrami technicznymi – szczególnie w wersji Pro, oferuje dostęp do wielu ekskluzywnych gier.

Osoby szukające tańszego rozwiązania mogą wybrać Xbox Series S, który jednak nie posiada napędu, skazując graczy wyłącznie na streaming, a także wspiera wyłącznie rozdzielczość poniżej 4K. Nie możemy też zapominać o produktach Nintendo, które dotąd nie cieszyły się w naszym kraju dużą popularnością, jednak zmieniło się to za sprawą konsoli Switch. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany ekran, dzięki czemu można grać w dowolnym miejscu. Oczywiście, istnieje też możliwość podłączenia do telewizora, co zapewni bardziej komfortową rozgrywkę. Niestety, nie jest obsługiwana rozdzielczość 4K, a wybór gier oraz aplikacji streamingowych okazuje się bardziej ograniczony, choć stopniowo gracze otrzymują coraz większe możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *