Jaki aparat fotograficzny dla fotografa amatora?

Jaki aparat jest dobry dla osoby początkującej? 

Osoba, która od niedawna zainteresowała się fotografią ma nie, krótką drogę do pokonania, aby zapoznać się z tym co to jest fotografia, jak robić profesjonalne zdjęcia oraz co dany sprzęt potrafi? Na początek aby nauczyć się podstaw fotografii nie potrzebujemy jakiegoś mega drogiego profesjonalnego sprzętu wystarczy nam to co mamy pod ręką, a jest to najczęściej telefon, który w dzisiejszych czasach potrafi oferować nam aparat, który wykonuje zdjęcia podobne do tych, które robione są za pomocą lustrzanek. 

Krótka historia fotografii

Złośliwe osoby twierdzą że wynalazcą fotografii jest osoba, która chciała coś pokazać na kawałku papieru, ale nie umiała tego narysować. Jest to bardzo śmieszne, a zarazem okrutne stwierdzenie lecz nie jest to prawda. Historia powstania fotografii rozpoczyna się od tego że ludzie chcieli w jakiś sposób uwiecznić dobre chwile oraz twarze swoich bliskich. Na początku tworzone były malowidła oraz rysunki. Niestety bez talentu i czasu wykonanie takiego obrazu było niemożliwe. Dlatego ludzie zaczęli eksperymentować z kamerą obscura szukając sposobu na szybkie i trwałe utrwalenie obrazu. Kolejne odkrycia dotyczyły matrycy światłoczułej, która przyczyniła się do rozpoczęcia przygody z fotografią cyfrową. 

Od czego zacząć swoją przygodę z fotografią?

Na początku naszej drogi potrzebujemy:

sprzętu, wiedzy, oraz trochę praktyki, która z czasem będzie większa i lepsza

Dzięki technologii dzisiaj możemy prawie wszystko. Technologia, która zawładnęła naszym światem to 75% naszego życia bez, której nasze życie nie miałoby sensu np. czajnik, kuchenka, toster itp. Nikt do końca nie dowierza jak to się stało że w tak krótkim czasie technologia tak szybko się rozwinęła, a w tym właśnie tak, że fotografia.

Jaki aparat kupić na początek?

Opierając się na własnym doświadczeniu mogę stwierdzić, że da się znaleźć aparat dla osoby początkującej w przyzwoitej cenie, który robi dobre zdjęcia lecz interfejs zastosowany w takim aparacie często niestety jest ubogi. Jednak warto zwrócić uwagę że aparaty dla osób początkujących często kosztują tyle co telefony z średniej półki, a często właśnie tego typu telefony robią dwa razy lepsze zdjęcia niż sprzęt dla początkującego. Jednym ze sprzętów wartych uwagi jest Nikon SnapBridge. Aparat ten potrafi komunikować się z naszym telefonem za pomocą bluetootha przy użyciu aplikacji dzięki, której możemy przeglądać i odbierać zdjęcia z naszego aparatu. O jakości zdjęcia jakie wykonujemy decyduje rozmiar matrycy oraz wielkość pikseli. Te dwie rzeczy trudno w dzisiejszych telefonach zgrać ze sobą.

One thought on “Jaki aparat fotograficzny dla fotografa amatora?

  1. Ja wybrałam bezlusterkowca do fotografii kulinarnej. Jestem samoukiem, ale uważam że idzie mi całkiem nieźle :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *