Leasing maszyn budowlanych dla przedsiębiorców
Prowadzisz firmę budowlaną i chciałbyś zakupić sprzęt, który pozwoli Ci rozwinąć działalność? Brak odpowiednich środków nie jest jeszcze przeszkodą dla rozbudowy firmy.
Leasing maszyn budowlanych to jedna z opcji, które warto wziąć pod uwagę. Jakie są jego warunki?
Leasing sprzętu budowlanego – co warto wiedzieć?
Decyzja o leasingu sprzętu budowlanego daje Ci spory wybór. Finansowanie obejmuje nie tylko powszechnie stosowane maszyny takie jak koparki czy koparko-ładowarki, ale też bardziej nietypowe, m.in. przeznaczone do robót drogowych i ziemnych, palownice, wiertnice, a nawet drogie dźwigi.
Twoja firma musi spełnić jednak kilka warunków. Powinieneś prowadzić działalność dłużej niż 6 miesięcy, a czasem leasingodawca żąda nawet 2 lat. Zawieszanie działalności na okres przestoju (jeśli Twoja firma działa sezonowo) sprawia, że po jej odmrożeniu leasingodawca często traktuje ją jako nową.
Musisz też wykazywać obrót przynajmniej zbliżony do ceny maszyny oraz nie mieć negatywnej historii kredytowej w BIK i KRD. Dobrym argumentem są także podpisane kontrakty gwarantujące Twojemu przedsiębiorstwu stałe dochody.
Ile wynosi wkład własny w leasingu maszyn budowlanych?
Wkład własny zależy od czynników takich jak rocznik maszyny oraz Twoja sytuacja. Najczęściej wynosi on 10–20%, a spłatę możesz rozłożyć na okres od 2 do 5–6 lat. W branży budowlanej uzyskanie niskiego wkładu własnego jest trudniejsze, ponieważ standardem jest wydłużony termin płatności faktur czy nawet płatność po terminie. Podlegają one również sezonowości. Z tego powodu firmy leasingowe oferują często leasing sezonowy, w którym dostosowujesz wielkość rat do konkretnego okresu w roku.
Przed zakupem używanej maszyny sprawdź, czy nie jest ona zastawiona w Krajowym Rejestrze Zastawów. Firma leasingowa na pewno to zrobi. Nie uzyskasz wtedy finansowania, dopóki sprzęt nie zostanie wykreślony z KRZ. Ważne jest również, aby sprzedawca udokumentował pochodzenie maszyny.
Skorzystaj z leasingu online przy sprzęcie mniejszej wartości. W Leason to bardzo wygodna metoda finansowania maszyn nawet starszych do kwoty 110 tys. zł.
Zalety leasingu maszyn budowlanych
Leasing sprzętu budowlanego ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwoli Ci powiększyć park maszynowy, a w sytuacji, gdy wcześniej musiałeś korzystać z wynajmowanych urządzeń, także zaoszczędzić pieniądze.
Leasingodawcy finansują zarówno nowe, jak i używane maszyny, a także sprzęt z zagranicy. W przypadku tych pierwszych dilerzy często oferują fabryczny leasing na przystępnych warunkach. Finansowanie używanego sprzętu najczęściej jest droższe i trudniej je otrzymać. Jednak w Leason organizowaliśmy leasing maszyn budowlanych nawet kilkunastoletnich. Poznaj naszą ofertę i wybierz maszyny, których potrzebujesz!