Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z telefonu, karty SD i komputera – jak odzyskać usunięte zdjęcia?

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z telefonu oraz komputera.

Czasy w, których skasowany plik to plik nie do odzyskania już jakiś czas temu minęły. Musimy jednak pamiętać, że przywrócenie skasowanego pliku po formacie telefonu jest wręcz nie możliwe, ponieważ każdy telefon ma tak zwaną pamięć recovery w, której teoretycznie usunięte pliki, których nie mamy już na urządzeniu przez jakiś czas się tam znajdują i znikną dopiero po jakimś czasie. Natomiast po formacie zdjęcia możemy jedynie odzyskać odrazu po jego wykonaniu, ponieważ później dane z tak zwanej pamięci recovery, zapasowej są nadpisywane i nawet jeśli jeszcze coś tam jest to zacznie to po każdym wykonanym procesie znikać. 

Jak przywrócić usunięte zdjęcia z telefonu? 

Recuva

Jest to program, który przywraca zdjęcia w systemie android. Gdy dokonamy tak zwanych mikropłatności możemy też odzyskać e-maile, muzykę oraz dokumenty. 

Program dostępny jest też na windowsa 10, gdzie proces odzyskiwania danych jest analogiczny jak na androidzie.

Oto kroki, które musimy wykonać aby odzyskać zdjęcia:

  • Zainstaluj program na komputerze lub telefonie
  • Zaznaczamy dysk komputera lub telefonu. Pliki na telefon możemy też przywrócić za pomocą komputera,
  • Wybieramy czy chcemy odzyskać wszystkie pliki czy zdjęcia po czym rozpoczyna się skanowanie dysku i wyświetlają nam się dane. Zaznaczamy interesujące nas pliki i je przywracamy. 

Na iphone proces przywracania jest prostszy gdyż:

Pierwszym sposobem jest:

Wykonanie kopii zapasowej przy użyciu programu na komputer itunes wtedy formatując lub przeinstalowując system nie musimy się o nic martwić.

Kroki, które należy wykonać aby utworzyć kopie zapasową:

  • Instalujemy pobrany program z linku na naszym dysku 
  • Podłączamy telefon i jeśli jest to konieczne klikamy zaufaj i podajemy kod ekranu blokady
  • W narzędziu wybieramy nasz telefon i przechodzimy do zakładki backupy i zaznaczamy uwórz kopie zapasową iphone na windowsie następnie naciskamy utwórz backup teraz.

Kopie zapasową możemy wykonać też przy użyciu chmury icloud na telefonie, a potem zgrać ją na komputer wykonując w itunes analogiczne kroki co do poradnika powyżej z tym że wtedy zaznaczamy opcję twórz backup najnowszych danych iphone z icloud.    

Aby urządzenie automatycznie synchronizowało dane do naszej chmury icloud musimy wykonać następujące kroki:

  • W ustawieniach uruchamiamy opcję backup w icloud robimy to przechodząc po kolei w następujące zakładki klikamy nasze imię i nazwisko potem icloud i wybieramy backup w icloud. Ważne jest aby urządzenie było wtedy podpięte do źródła zasilania gdyż podczas synchronizacji nasza bateria może się szybciej rozładowywać. 
  • Przed wykonaniem synchronizacji podłączamy urządzenie do wifi, ponieważ gdy mamy ograniczony pakiet danych mobilnych możemy go całego zużyć.   
  • Sprawdzamy czy w naszej chmurze icloud mamy wystarczająco miejsca jeśli tak nie jest musimy niestety go dokupić.

One thought on “Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z telefonu, karty SD i komputera – jak odzyskać usunięte zdjęcia?

  1. Co parę lat wymieniam dysk i przenoszę zdjęcia na nowy. Kiedyś straciłem setki ważnych zdjęć, bo dysk był za stary. Nikomu nie polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *