Sesja buduarowa – co to jest i jak się do niej przygotować?

 Sesja buduarowa to taki rodzaj sesji fotograficznej, która odbywa się w pięknych, zmysłowych wnętrzach. Może to być elegancka sypialnia lub stylowy hotel. Niejednokrotnie  tłem do sesji buduarowej, jest odpowiednio urządzone atelier fotograficzne. Dawniej buduar pełnił rolę pokoju przejściowego między salonem a sypialnią. Taka też była jego rola. Służył pani domu do wypoczynku i ubierania się. Taka też jest sesja buduarowa. Pokazuje piękno kobiecego ciała i zmysłowość dodatków. Modelką w sesji buduarowej niekoniecznie musi być sama kobieta. Ostatnio coraz częściej na sesję buduarową decydują się narzeczeni przed ślubem, lub jako małżonkowie zaraz po tej uroczystości. Na pewno jest to wspaniała pamiątka i uwiecznienie szczęścia, które jest widoczne na fotografiach. 

Dlaczego sesje buduarowe cieszą się coraz większym powodzeniem?

 Co prawda nie jest to nowy trend w sztuce fotografii, bo zdjęcia tego typu wykonywano już w latach dwudziestych zeszłego wieku. Dziś znów ta sztuka ewoluuje, ponieważ artystyczne zdjęcia tego typu, mogą być odpowiedzią na różne typy zapotrzebowania. Przede wszystkim mogą być pamiątką szczęśliwego czasu narzeczeństwa, co się tyczy sesji, w której biorą udział pary. Zdjęcia z takiej sesji mogą być również walentynkowym prezentem dla ukochanego. Niektórzy robią sesję na upamiętnienie rocznicy ślubu. Na pewno odświeża to namiętność w związku i stanowi piękną pamiątkę na dalsze lata. 

Stylizacja w sesji buduarowej

 Na zdjęciach a takiej sesji nie ma nagości. Jest tylko artystyczne ukazanie piękna ciała w zmysłowych dodatkach. Najczęściej jest to piękna bielizna, stylowy wystrój wnętrza a nawet elementy eleganckiej pościeli. Elementem decydującym o pięknie ujęcia, może być gra świateł pochodzących z dyskretnych źródeł a nawet światło z odpowiednio ustylizowanego okna. Nie bez znaczenia jest sam wygląd modelki czy pary modeli. Ich wygląd powinien być dopracowany i zgodny z wcześniejszą koncepcją. 

Przygotowania do sesji w buduarze

  Przede wszystkim modelka czy modele powinni być wypoczęci, albowiem wszelkie zmęczenie od razu jest widoczne. Makijaż i fryzury można przygotować samodzielnie, ale dobrze jest mieć do tego wizażystę, ponieważ w trakcie samej sesji mogą się przydarzyć pewnie niespodzianki, które nie zawsze są zauważone przez samego uczestnika sesji. Dużo wcześniej należy również przygotować te wszystkie ubrania i dodatki w których uczestnik czuje się komfortowo i seksownie. Tak więc może to być elegancka bielizna, stylowe piżamki czy szlafroczki, pończochy czy nawet obuwie. Jeżeli uczestnik pragnie dodatkowej inspiracji, może zawsze skonsultować się ze studiem fotograficznym, które wykonuje sesje buduarowe. 

One thought on “Sesja buduarowa – co to jest i jak się do niej przygotować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *