uzywany macbook

Używany Macbook czy nowy laptop z Windowsem?

Chyba nikt z nas obecnie nie wyobraża sobie życia bez komputera – zwłaszcza jeśli nasza praca jest z nim ściśle związana. Obecnie jednak modele stacjonarnych komputerów są skutecznie wypierane przez ich bardziej kompaktowe i mobilne odpowiedniki. Laptopy bardzo szybko zyskały sobie szerokie grono zwolenników, a największą popularnością niezmiennie cieszą się sprzęty od Apple. Macbooki są niezwykle funkcjonalne i przede wszystkim wyróżniają się nietuzinkowym designem. Jednak ich cena często bywa dość zawrotna, a używane modele nie wzbudzają naszego zaufania. Jednak często może się okazać, że nawet używany Macbook, będzie lepszym sprzętem od nowego laptopa z systemem Windows.

Jakość ma znaczenie

W przypadku nowych laptopów z systemem Windows często pojawia się problem jakości komponentów, z których zostały one wykonane. Bezapelacyjnie można stwierdzić, że nawet używany Macbook będzie cechował się o wiele solidniejszymi podzespołami, a co najważniejsze także o wiele solidniejszą, aluminiową obudową. W związku tym, nie trzeba się wiele zastanawiać. W momencie, kiedy nowy laptop ze sklepu będzie pokrywał się kolejnymi rysami, modele od Apple wciąż będą zaskakiwać niezwykle estetycznym wyglądem i oryginalnym designem.

Potężne procesory jako najważniejsze komponenty

Kolejnym faktem przemawiającym na korzyść nawet używanych Macbooków jest fakt, że firma Apple zawsze wyposaża każdy swój sprzęt w potężny procesor, który jest wstanie przetworzyć ogromną ilość komend w zaskakująco krótkim czasie. Wielu użytkowników Macbook’ów wskazuje na to, że wraz z upływem lat nie zauważyli znaczącego spadku wydajności urządzenia. W tym samym czasie, użytkownicy laptopów z systemem Windows już po upływie około 2 lat, zaczynają mierzyć się z niewydajnym i znacznie spowolnionym działaniem. Procesory od Apple są uznawane za jedne z najwydajniejszych na rynku, co za tym idzie, kupno nawet używanego Macbooka jest o wiele bardziej korzystne. Z uwagi na jakość zastosowanych komponentów, laptopy od Apple są wstanie działać na zadowalającym poziomie, przez znacznie dłuższy okres czasu niż laptopy z systemem Windows.

Jak przedstawia się stosunek jakości do ceny?

Ostatnim aspektem, który warto rozważyć, jest stosunek jakości do ceny obu urządzeń. W przypadku używanego Macbooka, cena będzie utrzymywała się na takim samym poziomie, jak w przypadku nowego laptopa ze sklepu lub będzie nieznacznie niższa. Wiele osób więc może więc pomyśleć, po co kupować używany sprzęt, skoro można mieć nowiutki, prosto ze sklepowej półki. Niemniej jednak w tym wypadku do głosu dochodzi przede wszystkim wyznacznik jakość. Laptopy od Apple, nawet modele używane, posłużą nam przez co najmniej 3-4 kolejne lata o ile będziemy o nie odpowiednio dbać. Laptopy z systemem Windows, niestety zaczynają zawodzić swoich użytkowników po upływie około 2 lat, co znacznie utrudnia pracę z nimi i wpływa na komfort użytkowania. Wobec tego zakup używanego Macbooka w dłuższej perspektywie czasu przedstawia się o wiele bardziej korzystnie, nawet biorąc pod uwagę względy ekonomiczne i użytkowe.

Tekst Partnera: AppleHome – Serwis MacBook w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *