Pliki dla wyszukania opowiesci na dobranoc (1616 plików)

16-Dobranoc.mp3 2.1 MiB

MUZYKA / CZESŁAW NIEMEN / Pod papugami

• Utwór:Dobranoc Muzyka: Andrzej Kurylewicz Słowa: Adam Mickiewicz Wydawnictwa zawierające ten utwór Muzyka teatralna i telewizyjna Muzyka małego ekranu (program TV) Niemen A Capella (w wykonaniu Pro Forma) Tekst utworu Dobranoc! już dziś więcej nie będziem bawili, Niech snu anioł modrymi skrzydły Cię otoczy, Dobranoc! niech odpoczną po łzach Twoje oczy, Dobranoc! niech się serce pokojem zasili. Dobranoc! z każdej ze mną przemówionej chwili Niech zostanie dźwięk jakiś cichy i uroczy, Niechaj gra w Twoim uchu, a gdy myśl zamroczy, Niech się mój obraz sennym źrenicom przymili. Dobranoc! obróć jeszcze raz na mnie oczęta, Pozwól lica. - Dobranoc! - Chcesz na sługi klasnąć? Daj mi pierś ucałować. - Dobranoc! zapięta. - Dobranoc! już uciekłaś i drzwi chcesz zatrzasnąć. Dobranoc Ci przez klamkę - niestety! zamknięta! Powtarzając : dobranoc! nie dałbym Ci zasnąć.

Wiersze na dobranoc i na dobry wieczór - ebook.pdf 459 KiB

Dla dzieci i młodzieży

Wiersze na dobranoc i na dobry wieczór - ebook Autor: Janusz Jabłoński Wiersze na dobranoc i na dobry wieczór to tomik rymowanych, pełnych pogodnego humoru wierszy, które rozproszą dziecięce smutki i w rytmie kołysanek łagodnie przeniosą do niezwykłej krainy wyobraźni. Czytane na dobranoc ułatwią zaśnięcie, sprowadzając spokojne i kolorowe sny

Dobranoc, dobranoc.wma 614.4 KiB

Harcerstwo / PIOSENKI / Piosenki dla zuchów

sł. i muz. J. GmerekDobranoc, słoneczko śpij. /D A G ADobranoc, piękne bajki śnij, ach śnij.Aniołku, stróżu mój,Ty także tej nocy, Proszę przy mnie stój.

Jesteś moim zawsze - M. Leighton.pdf 1.6 MiB

ebooki / NOWOŚCI 2017

– Dobranoc, księżycu. Gwiazdki, dobranoc – mamroczę, dotykając palcami niewielkiego okienka. – Dobranoc, świetliki, przylećcie znów rano. Ta książka nie jest baśniowym romansem. To podróż pełna cierpienia i straty, nadziei i szczęścia. Jest zarówno boleśnie tragiczna jak i niesłychanie piękna. To historia miłosna. Opowiada o prawdziwym uczuciu – takim, które dostrzega Cię w nocy i tuli, gdy płaczesz. O miłości, z której nie chcesz zrezygnować i odpuścić – takiej, o której wszyscy marzą, ale tylko nieliczni ją znajdują. Oto nasza historia. Prawdziwa opowieść o łączącej nas miłości.

Roberts Nora - Nocne opowieści 3a (Opowieści nocy) - Nocny klub.pdf 716.8 KiB

Ebooki na Kindle MOBI / RÓŻNE ZBIORY na kindle mobi epub / ★BESTSELLERS

Opowieści nocy Opowieści nocy... pełne pasji, napięcia i grozy, mistrzowsko napisane przez autorkę bestsellerów. Nocny klub Jonah Blackhawk, właściciel modnego nocnego klubu w Denver, ma dług wdzięczności wobec komisarza policji, Boyda Fletchera. Gdyby się nim nie zainteresował, Jonah, wzorem wielu chłopców z zakazanych dzielnic, mógłby źle skończyć. Dlatego dziś zgadza się współpracować z policją, która uważa, że ofiarami perfekcyjnie przeprowadzonych włamań są członkowie jego klubu. Sytuacja się komplikuje, ponieważ śledztwo prowadzi Allison Fletcher, atrakcyjna młoda kobieta, która bardzo się Jonahowi podoba. Jednak to córka Boyda... Nocne kompozycje Maggie Fitzgerald , córkę wybitnej pieśniarki i znanego reżysera, pasjonuje komponowanie muzyki. W krótkim czasie zdobywa wiele prestiżowych nagród, między innymi dwa Oscary i pięć nagród Grammy. Odnosi sukces, niestety, los jej nie oszczędza: w wypadku traci rodziców, a mąż popełnia samobójstwo. Choć do małego miasteczka w Maryland trafia przypadkiem, nie waha się ani chwili i kupuje stary dom, by tu się na stałe osiedlić. Jest przekonana, że z dala od Los Angeles i Hollywood wreszcie odnajdzie spokój. Nie może wiedzieć, że przed laty doszło tu do tragedii: zginął właściciel domu. Wkrótce okazuje się, że sprawa nie jest zamknięta...

Morskie opowieści _ xvid.avi 8.2 MiB

WIDEO - ŚPIEWNIK / 02_Szanty i piosenki szuwarowo - bagienne, w których mowa o wodzie, tataraku i te klimaty

Kiedy rum zaszumi w głowie, Cały świat nabiera treści. Wtedy człowiek chętnie słucha, Morskich opowieści. Kto chce, ten niechaj słucha. Kto nie chce, niech nie słucha. Jak balsam są dla ucha... Morskie opowieści. Hej!, tam!, kolejkę nalej!, Hej!, tam!, kielichy wznieście!. To zrobi doskonale Morskim opowieściom. Hej!, tam!, kolejkę nalej!, Hej!, tam!, kielichy wznieście!. To zrobi doskonale Morskim opowieściom. Łajba, to jest morski statek. Sztorm, to wiatr, Co dmucha z gestem. Cierpi kraj na niedostatek... Morskich opowieści. Kto chce, ten niechaj wierzy. Kto nie chce, niech nie wierzy. Nam na tym nie zależy... Więc wypijmy jeszcze. Hej!, tam!, kolejkę nalej!, Hej!, tam!, kielichy wznieście!. To zrobi doskonale Morskim opowieściom. Hej!, tam!, kolejkę nalej!, Hej!, tam!, kielichy wznieście!. To zrobi doskonale Morskim opowieściom. Pływał raz marynarz który, Żywił się wyłącznie pieprzem. Sypał pieprz do konfitury... I do zupy mlecznej. Może, ktoś się będzie zżymać, Mówiąc, że to zdrożne wieści . A to jest właśnie klimat... Morskich opowieści. Hej!, tam!, kolejkę nalej!, Hej!, tam!, kielichy wznieście!. To zrobi doskonale Morskim opowieściom. Hej!, tam!, kolejkę nalej!, Hej!, tam!, kielichy wznieście!. To zrobi doskonale Morskim opowieściom. muz.... Kto chce, ten niechaj słucha. Kto nie chce, niech nie słucha. Jak balsam są dla ucha... Morskie opowieści. Kto chce, ten niechaj wierzy. Kto nie chce, niech nie wierzy. Nam na tym nie zależy... Więc wypijmy jeszcze. Hej!, tam!, kolejkę nalej!, Hej!, tam!, kielichy wznieście!. To zrobi doskonale Morskim opowieściom. Hej!, tam!, kolejkę nalej!, Hej!, tam!, kielichy wznieście!. To zrobi doskonale Morskim opowieściom.

Bajki Na Dobranoc 1980.avi 647.87 MiB

◙ FILM POLSKI do ↓1980↓

Historia dwóch małżeństw znajdujących się w sytuacjach konfliktowych. Jedno małżeństwo - Holasowie, to ludzie nie pierwszej młodości. Ona - reżyser - z wielkimi nie spełnionymi ambicjami, on - animator - człowiek życiowo przegrany. Druga para to młodzi ludzie - juniorzy, mający małe dziecko. On jest początkującym operatorem filmowym i dostaje pracę przy realizacji filmu kukiełkowego właśnie u Holasów. Przyczyna konfiktu w tym małżeństwie to niedojrzałość życiowa, brak odpowiedzialności ze strony Wojtka Janickiego, przejawiająca się w metodach wychowawczych wobec córeczki, stosowanych w "bajkach na dobranoc". Ta postawa życiowa Wojtka doprowadza do tragedii - reżyser Holasowa ginie porażona prądem elektrycznym, a jej mąż, posądzony niesłusznie przez niego o spowodowanie jej śmierci, doznaje ataku serca.

Na dobranoc - ruchome.gif 273 KiB

Gify - Miłego wieczoru

Kiedy wkoło zmrok zapada, pachnie ciszą i maciejką, w swym fotelu chętnie siadam by się cieszyć chwilą piękną. W marzeń obłok chowam głowę myśli lecą jak motyle, wtedy blisko nieba jestem -To cudowne życia chwile. Świat odpływa gdzieś daleko, bledną troski i zmartwienia, wypełzają z ciemnych kątów kolorowe wciąż wspomnienia. Leżę w ciszy,zamyślony... przedłużając stan błogości, wiem,że wkrótce się zakończy.. wrócę do rzeczywistości... Snów otulonych marzeniami.. Dobranoc:) ♥ Kazik ♥

Gniazdo piratów _ xvid.avi 16.5 MiB

WIDEO - ŚPIEWNIK / 02_Szanty i piosenki szuwarowo - bagienne, w których mowa o wodzie, tataraku i te klimaty

Gdzie 'Biała Fala' uderza o brzeg, Wściekle, niczym grom (grom). Tam białe, strzaskane i pożółkłe kości, Niczym diamenty lśnią (lśnią). To setki śmiałków tu znalazło grób, Mierząc odwagę swą. Przeklętym miejscem, co w legendach, "Gniazdem Piratów" zwą (zwą). Księżyc bladą, trupią twarzą, Spogląda w nocy toń. Piekielny statek, do małej zatoki, Kieruje piracka dłoń. To dzisiaj właśnie jest ta noc, Kiedy przypłyną znów... Przeklęci łowcy, tysiąca mórz, Piracki zakopać łup. Heja, hej!, kończy się już dzień. Piracki grunt - odbijać z beczki szpunt. Zakrzyknij: hej!, po brzegi w kufle lej. Usiądź lub stój ... W "Gnieździe Piratów" opowieści snuj. muz. Dzień nadchodzi, czerwonym blaskiem, Głaszcze cichy ląd. W powietrzu nozdrza atakuje, Wielu ognisk swąd. Nie widać nic, nie słychać nic... Lecz na pewno znów - Ktoś opowie, że gdzieś tutaj, Piracki leży łup. Heja, hej!, kończy się już dzień. Piracki grunt - odbijać z beczki szpunt. Zakrzyknij: hej!, po brzegi w kufle lej. Usiądź lub stój ... W "Gnieździe Piratów" opowieści snuj. muz.(długa) Gdzie 'Biała Fala' uderza o brzeg, Wściekle, niczym grom. Tam białe, strzaskane i pożółkłe kości, Niczym diamenty lśnią. To dzisiaj właśnie jest ta noc, Kiedy przypłyną znów... Przeklęci łowcy, tysiąca mórz, Piracki zakopać łup. Heja, hej!, kończy się już dzień. Piracki grunt - odbijać z beczki szpunt. Zakrzyknij: hej!, po brzegi w kufle lej. Usiądź lub stój ... W "Gnieździe Piratów" opowieści snuj. W "Gnieździe Piratów" opowieści snuj. W "Gnieździe Piratów" opowieści, W "Gnieździe Piratów" opowieści, W "Gnieździe Piratów" opowieści... Snuj.

Things You Can Tell Just by Looking at Her.avi 697.3 MiB

Filmy / BRANZOWE

Film otrzymał w 2000 roku nagrodę specjalną, Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes za reżyserię dla Rodrigo Garcii oraz nominację Emmy w 2001 roku za najlepszą rolę dla aktorki Holly Hunter.Jest to pięć zazębiających się historii kobiet: Dr Kelner, Fantazje o Rebecce, Ktoś dla Rosse, Dobranoc Lilly, dobranoc Christie oraz Miłość czeka na Kathy.Dr Keneer, ginekolog, dojrzała samotna kobieta, opiekuje się staruszką matką. Jej życie jest puste i pozbawione sensu, a jedyną radością jest praca i marzenia o młodszym koledze po fachu. Zdesperowana i znudzona zaprasza do domu dziewczynę wróżącą z kart, od której dowiaduje się, że w przyszłości pozna młodego mężczyznę, w którym mogłaby ulokować swoje uczucia..Szefowa banku, niezależna, 39- letnia Rebecca od 3 lat uwikłana jest w romans z żonatym mężczyzną Samem. Kiedy okazuje się, że jest w ciąży, postanawia usunąć dziecko i pozbyć się kłopotu. Jej kochanek nie ma nic przeciwko temu, Rebecca zdaje sobie sprawę jak bardzo jest samotna i sama ze swoimi problemami, które nikogo nie obchodzą. Na parkingu przed jej bankiem spotyka się z bezdomną kobietą, która opowiada jej różne historie zmuszając do myślenia nad własnym życiem.Rose jest samotną matką. Żyje głównie dla swojego 15- letniego syna Jay’a. Któregoś dnia naprzeciwko wprowadza się karzeł Albert, który budzi w niej uśpioną kobiecość. Rose nagle zdaje sobie sprawę z tego, że jej syn nie jest już dzieckiem a ona również ma własne potrzeby.Lilly mieszka z Christine. Umiera na raka, ma jednak miłość i opiekę swojej dziewczyny. Razem wspominają czasy, kiedy się poznały i obserwują kanarki swojej małej sąsiadki, niewidomej June..Ostatni obraz to historia niewidomej Kathy, nauczycielki brailla i jej siostry, detektyw Carol.Kathy umawia się z Walterem, ale mężczyzna szybko porzuca ją. Kobieta zdaje sobie sprawę, że siostra poświęca życie opiekując się nią..Film rozgrywa się w scenerii San Fernando Valley w Kalifornii. Postacie grające w głównych wątkach przewijają się epizodycznie w innych częściach. Karzeł Albert, sąsiad Rose, pracując w szpitalu styka się z Carol, Christin opiekująca się swoją umierającą dziewczyną wróży z kart dr Keener, która później dokonuje aborcji Rebecce. Walter, pracownik bankowy umawia się na randkę z Kathy, która z kolei uczy jego córkę June, sąsiadkę Lilly i Christie..Kiedy losy wszystkich łączą się ze sobą, w ich życiu wszystko się zmienia…

Zbigniew Wodecki - Kompozycje (2013).rar 142.5 MiB

Muzyka

01. Zacznij Od Bacha (4:23) 02. Rzuc To Wszystko Co Zle (3:45) 03. Panny Mego Dziadka (4:03) 04. Izolda (5:27) 05. Posluchaj Mnie Spokojnie (3:22) 06. Kochalem Pania Kilka Chwil (2:58) 07. Partyjka (2:40) 08. Cialo I Mit (3:20) 09. Kolysanka Chlodnik (3:59) 10. Kawiarniana Milosc (4:18) 11. Jurata W Deszcz (2:48) 12. Dobranoc, Dobranoc (4:08) 13. Z Toba Chce Ogladac Swiat (3:54) 14. Lubie Wracac Tam, Gdzie Bylem (4:44) 15. Nad Wszystko Usmiech Twoj (4:52) 16. Okno Z Widokiem Na Przeszlosc (3:25) 17. Teatr Uczy Nas Zyc (3:36) 18. Przed Burza, Po Burzy (4:08) 19. Bedzie Tak Nie Raz (3:06) 20. Nauczmy Sie zyć Obok Siebie (3:33)

Georgios Dalaras - Mi mou thimonis matia mou.mp4 53 MiB

MUZYKA + KLIPY (co słucham)

Nie gniewaj się, kochanie, że wyjeżdżam do obczyzny. Stanę się ptakiem i wrócę ponownie, aby być blisko ciebie. Otwórz swe okno, moja księżniczko o blond włosach. Powiedz mi dobranoc i uśmiechnij się słodko. Nie gniewaj się, kochanie, że zostawiam cię teraz. Przyjdź na chwilę, abym mógł się z tobą pożegnać. Otwórz swe okno, moja księżniczko o blond włosach. Powiedz mi dobranoc i uśmiechnij się słodko.

Bajki na dobranoc.rar 66.7 MiB

dla dzieci / bajki do słuchania

Bajki na dobranoc1 Mruczaki Janina Traczykówna, Małgorzata... 06:002 Czerwony Kapturek Zbigniew Zapasiewicz 05:163 Chodziło słońce po niebie nieb... Zofia Saretok, Henryk Boukołow... 05:274 Co jest za domem? Teresa Lipowska, Joanna Sobieska 05:525 O smoku wawelskim Józef Nowak 06:036 Na spacerze Teresa Lipowska, Edytka Zając 05:217 Pięć kruszynek sera Joanna Sobieska, Bogdan Niewin...8 Gdzie mieszka wróbel Joanna Sobieska, Henryk Boukołow...9 Kamizelka Elemelka Barbara Wrzesińska 06:1110 Szedł Antoszka Joanna Sobieska, Wiesław Michnikowski 06:0811 Opowieści starej sowy Janina Seredynska, Jan Matyjas...

Barbie w Opowieści Wigilijnej.rmvb 349.6 MiB

Filmy i Bajki / - Bajki - / Barbie

Barbie w Wigilijnej Opowieści to ciepła adaptacja klasycznego dzieła Karola Dickensa, pełna radości, świątecznych kolęd i pięknych strojów! Barbie występuje w roli Eden Starling, pięknej gwiazdy londyńskiego teatru. Razem ze swoim rozpieszczonym kotem Eden samolubnie próbuje zmusić wszystkich aktorów, aby razem z nią odbywali próbę w Święta! Nawet garderobiana Eden oraz jej przyjaciółka z dzieciństwa, Catherine, nie potrafią nakłonić Eden do zmiany zdania. Jednak trzy Świąteczne Zjawy zabiorą Eden w fantastyczną podróż świąteczną, która otworzy jej serce i sprawi, że poczuje ona wyjątkowego ducha Świąt i nauczy się radości dawania. Barbie w Wigilijnej Opowieści to ulubiona bajka całej rodziny, która sprawi, że każde Święta będą magiczne!

Brzezińska Anna - Opowieści z Wilżyńskiej Doliny.pdf 1.34 MiB

salber16

Anna Brzezińska - Wilżyńska Dolina #1 - Opowieści z Wilżyńskiej Doliny Wilżyńska Dolina jest ukryta pośrodku Gór Żmijowych i - jakkolwiek władyka i pleban mogą mieć w tej kwestii inne zdanie - nieodwołalnie i niepodzielnie należy do Babuni Jagódki. W Wilżyńskiej Dolinie nic nie jest naprawdę tym, czym się wydaje, ale jedna rzecz jest pewna - nie należy lekceważyć Babuni, niewiasty wygadanej, bezczelnej i nader niebezpiecznej. Jej magiczne interwencje bezpowrotnie zmieniają los Szymka świniopasa, który zakochał się w najbogatszej dziewczynie ze wsi i zapragnął zostać żołnierzem, pięknej Jarosławny młynarzówny, wiejskiej ladacznicy Gronostaj i zbójcy Waligóry, a także wielu innych. Z czasem w sielskie życie górskiej osady wkracza wielki świat: opat z pobliskiego klasztoru przysyła kolejnych misjonarzy z zadaniem pognębiania bezwstydnej wiedźmy, książęta toczą krwawe wojny, a grasanci żelazem i ogniem pustoszą okolicę. Pełna zgryźliwego humoru, przewrotna opowieść, w której baśń miesza się z groteską i zaskakująco współczesną refleksją. Opowieści z Wilżyńskiej Doliny to historia świata, w którym nie ma nic groźniejszego niż własne życzenia. Zwłaszcza jeśli się spełniają.

Barbie w Opowieści Wigilijnej 2008.PLDUB.STV.DVDRip.XViD-NoName.avi 701.09 MiB

Bajki / Barbie w Opowieści Wigilijnej

Barbie™ w Wigilijnej Opowieści to ciepła adaptacja klasycznego dzieła Karola Dickensa, pełna radości, świątecznych kolęd i pięknych strojów! Barbie™ występuje w roli Eden Starling™, pięknej gwiazdy londyńskiego teatru. Razem ze swoim rozpieszczonym kotem Eden samolubnie próbuje zmusić wszystkich aktorów, aby razem z nią odbywali próbę w Święta! Nawet garderobiana Eden oraz jej przyjaciółka z dzieciństwa, Catherine, nie potrafią nakłonić Eden do zmiany zdania. Jednak trzy Świąteczne Zjawy zabiorą Eden w fantastyczną podróż świąteczną, która otworzy jej serce i sprawi, że poczuje ona wyjątkowego ducha Świąt i nauczy się radości dawania. Barbie™w Wigilijnej Opowieści to ulubiona bajka całej rodziny, która sprawi, że każde Święta będą magiczne!

Barbie w Wigilijnej Opowieści - Dubbing PL.avi 704.6 MiB

Filmy Kategorie / Filmy Animowane

Barbi w Wigilijnej Opowieści to ciepła adaptacja klasycznego dzieła Karola Dickensa, pełna radości, świątecznych kolęd i pięknych strojów! Barbie™ występuje w roli Eden Starling™, pięknej gwiazdy londyńskiego teatru. Razem ze swoim rozpieszczonym kotem Eden samolubnie próbuje zmusić wszystkich aktorów, aby razem z nią odbywali próbę w Święta! Nawet garderobiana Eden oraz jej przyjaciółka z dzieciństwa, Catherine, nie potrafią nakłonić Eden do zmiany zdania. Jednak trzy Świąteczne Zjawy zabiorą Eden w fantastyczną podróż świąteczną, która otworzy jej serce i sprawi, że poczuje ona wyjątkowego ducha Świąt i nauczy się radości dawania. Barbie™w Wigilijnej Opowieści to ulubiona bajka całej rodziny, która sprawi, że każde Święta będą magiczne! ------------------------------------------------------------------------------------- Animacja, Dla Dzieci, 04.11.2008 -------------------------------------------------------------------------------------

Opowiesci starego antykwariusza - Montague Rhodes James.epub 405 KiB

11 listopad tina

Zbiór najlepszych opowieści grozy M. R. Jamesa. Zawiera piętnaście legendarnych "opowieści starego antykwariusza" zilustrowanych przez Antoniego Sobeckiego.

Barbie w Wigilijnej Opowieści.avi 701.1 MiB

Filmy / ❄ Filmy na święta ❄

Barbie™ w Wigilijnej Opowieści to ciepła adaptacja klasycznego dzieła Karola Dickensa, pełna radości, świątecznych kolęd i pięknych strojów! Barbie™ występuje w roli Eden Starling™, pięknej gwiazdy londyńskiego teatru. Razem ze swoim rozpieszczonym kotem Eden samolubnie próbuje zmusić wszystkich aktorów, aby razem z nią odbywali próbę w Święta! Nawet garderobiana Eden oraz jej przyjaciółka z dzieciństwa, Catherine, nie potrafią nakłonić Eden do zmiany zdania. Jednak trzy Świąteczne Zjawy zabiorą Eden w fantastyczną podróż świąteczną, która otworzy jej serce i sprawi, że poczuje ona wyjątkowego ducha Świąt i nauczy się radości dawania. Barbie™w Wigilijnej Opowieści to ulubiona bajka całej rodziny, która sprawi, że każde Święta będą magiczne!

Mroczne Opowieści - Złoty Żuk Edgara Allana Poe. E dycja Kolekcjonerska(1).rar 645.3 MiB

Stare Gry Diamenty Itp Na Komputer

Mroczne Opowieści: Złoty Żuk Edgara Allana Poe. Edycja Kolekcjonerska● Gatunek: UKRYTE OBIEKTY ● Rok: 2014 ● System: Windows (XP, Vista, 7, 8) ● Język: Instrukcja: 1. Ściągnij i wypakuj. 2. Zainstaluj, skopiuj cracka i grajKlasyczna opowieść Edgara Allana Poe otrzymuje nowe życie w czwartej odsłonie uwielbianej serii Mroczne Opowieści. Dupin potrzebuje twojej pomocy, aby rozwiązać zagadkę złotego żuka. Złam kody i podążaj za wskazówkami obsesji pewnego człowieka do starej legendy.