Zdjęcia na Instagram, jak dodać zdjęcie bez przycinania na Insta?

Instagram w zadziwiającym tempie stał się jedna z wiodących social mediów w dzisiejszych czasach. Stał się miejscem w którym spotkać możemy celebrytów znanych z innych miejsc np. telewizji, blogerów, fotografów, modeli, artystów czy także zwykłych użytkowników, którzy po prostu od czasu do czasu wstawią bardziej dla siebie i ewentualnie znajomych mniej lub bardziej profesjonalne zdjęcie. Instagram lubi jednak zdjęcia kwadratowe w rozmiarze 600 na 600 i taki format przyjął się na portalu. Kiedyś byliśmy na to skazani, dzisiaj nie ważne jak duże zdjęcie prześlemy, to instagram służy nam pomocą z przycinaniem zdjęcia, niestety często stracić możemy sporo z treści zdjęcia. Jak zatem możemy sobie z tym radzić? 

Zdjęcia na Instagram – wymiary zdjęć na Insta

Instagram pozwala publikować nam zdjęcia o maksymalnym rozmiarze 600 x 600 dla zdjęć kwadratowych, 1080 × 607 dla krajobrazów i 480 × 600 dla portretów. Czy to oznacza to że da się dodać na Instagram zdjęcie bez przycinania, bez większego problemu? Otóż nie do końca, owszem da się dodać zdjęcie zarówno poziome jak i pionowe, jednak spowoduje to, że mogą pojawić się marginesy, dodane przez instagram. Wtedy faktycznie obejdzie się bez przycinania zdjęcia na Instagramie, jednak poziome lub pionowe paski, mogą zepsuć nawet najpiękniejsze zdjęcie. Owszem jeśli udałoby nam się tak dobrać zdjęcia by paski pojawiały się w takim samym kolorze, to możliwe, że stworzylibyśmy spójna kompozycję, która potrzebna jest na instagrama, jednak takie rzeczy lepiej uzyskać na inne sposoby. 

Robienie zdjęć na Instagram bez przycinania

Jedną z najłatwiejszych rzeczy jakich możemy zrobić, aby dodać na Instagramie zdjęcie bez przycinania. To zadbać o odpowiedni rozmiar już na etapie fotografowania. Dla pewności by nasze zdjęcie na Instagramie nie zostało przycięte, powinniśmy wstawić zdjęcie w formacie kwadratowym, a więc najlepiej od razu takowe zrobić. Zarówno aparat fotograficzny, jak i telefon pozwala nam tego dokonać, żeby to zrobić musimy wejść w ustawienia aparatu w naszym urządzenia i wybrać współczynnik proporcji 1:1, wtedy nasze zdjęcie od razu będzie gotowe by przesłać je na instagram, bez przycinania. Oczywiście ma to jedną wadę, ciężej będzie nam ująć całą kompozycję, jaką widziało nasze oko, ale będziemy mogli dodać zdjęcie na Instagram, bez przycinania. Bez problemu możemy się przyzwyczaić do takiej praktyki i nauczyć się inaczej tworzyć obraz w naszej głowie. 

Obróbka zdjęcia, umożliwiającą dodać zdjęcie na Instagram bez przycinania

Nieco mniej efektywnym, ale równie skutecznym sposobem na to, aby dodać zdjęcie na Instagram bez przycinania jest odpowiednia jego obróbka. Sam instagram przycina nasze zdjęcie automatycznie, bez możliwości naszej ingerencji. Czasem przycięcie zdjęcia na Instagramie wyjdzie do zaakceptowania, jednak czasem niestety stracimy to co według nas w zdjęciu najlepsze, instagram potrafi przyciąć zdjęcie tak, że ucięty zostanie główny jego temat. Jeśli nasze zdjęcie nie zostało wykonane w formacie 1:1, a nie chcemy by instagram je zniszczył czy to złym przycięciem czy marginesami, możemy sami je przyciąć tak jak chcemy, czy to w zewnętrznej aplikacji, tutaj osobiście polecam aplikacje picsart, które za darmo pozwala nam przyciąć zdjęcie wybierając odpowiedni format, a potem sami możemy ustalać, które części zdjęcia nie zostaną przycięcie, a które z niego znikną, to na pewno lepszy sposób od automatycznego przycięcia zdjęcia na Instagramie, ale także niestety możemy utracić jakieś elementy fotografii. Jednak dzięki temu uda nam się dodać na Instagram zdjęcie bez przycinania, tego automatycznego w aplikacji. 

One thought on “Zdjęcia na Instagram, jak dodać zdjęcie bez przycinania na Insta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *