Zdjęcie do paszportu a makijaż – jakie są wymagania do zdjęć paszportowych?

Jakie są wymagania do zdjęć paszportowych?

Zdjęcie paszportowe powinno przede wszystkim w pełni uwidaczniać cały kształt twarzy. Włosy nie mogą zakrywać linii uszów i szczęki, a usta muszą być wyraźnie widoczne i zamknięte. Do zdjęcia paszportowego oraz dowodowego zabronione jest uśmiechanie się, czy robienie wszelkiego rodzaju min, które mogą zniekształcać wyraz twarzy. Przepisy mówią, że powinien on być całkowicie naturalny. Podczas wykonywania zdjęcia do dokumentów musimy zrezygnować z różnego rodzaju czapek, kapeluszy i innych nakryć głowy. Chodzi o to, aby twarz na zdjęciu była w pełni rozpoznawalna, a dodatkowe przedmioty mogą zaburzać jej rzeczywisty wyraz. Niewskazane jest również zakładanie okularów, wiąże się to z tym, że oczy i brwi muszą być widoczne, a okulary mogą przysłaniać ich prawidłowy kontur. Tło zdjęcia paszportowego powinno być jasne. Wedle przepisów może być ono białe, bądź szare.

Jaki makijaż najlepiej wykonać do zdjęcia paszportowego?

Makijaż do zdjęcia paszportowego powinien być matowy i stonowany. Niewskazane jest stosowanie błyszczyków oraz rozświetlaczy, które w parze z mocnym światłem aparatu, mogą niepotrzebnie uwidocznić mankamenty naszej cery. Wykonując makijaż do zdjęcia dowodowego warto ograniczyć się do podkładu, pudru i korektora pod oczy. Pomoże to ukryć wszelkiego rodzaju niedoskonałości i zaczerwienienia na naszej twarzy. Konturowanie najlepiej wykonać za pomocą suchych produktów, skupiając się przede wszystkim na delikatnym uwydatnieniu kości policzkowych. Nie należy także przesadzać ze zbyt dużą ilością tuszu do rzęs. Nakładanie kilku warstw sprawi, że rzęsy będą posklejane, a to spowoduje niekorzystny efekt widoczny na zdjęciu paszportowym. Możemy także subtelnie podkreślić łuk brwiowy. W przypadku cieni do powiek, najlepiej z nich zrezygnować, jeśli jednak się na nie zdecydujemy, warto stosować te o matowym wykończeniu w odcieniach beżu i jasnego brązu. Usta również najlepiej podkreślić matową pomadką.

Co jest najważniejsze w makijażu do zdjęcia paszportowego?

W przypadku wykonywania makijażu do zdjęcia paszportowego, nie ma potrzeby stosowania skomplikowanych technik. Należy przede wszystkim skupić się na wyrównaniu kolorytu cery i ukryciu niedoskonałości za pomocą fluidu. Pamiętajmy przy tym, aby zawsze na koniec zaaplikować puder, dzięki czemu unikniemy nieestetycznego świecenia się twarzy. Wymagania do zdjęć paszportowych podkreślają jasno, że twarz na fotografii powinna być jak najbardziej naturalna i zbliżona do rzeczywistego wyglądu. Z tego względu preferuje się wykonanie makijażu delikatnego i subtelnego, aby w żaden sposób nie zaburzać prawidłowych proporcji twarzy.

2 thoughts on “Zdjęcie do paszportu a makijaż – jakie są wymagania do zdjęć paszportowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *