Sesja noworodkowa: co i jak?

Obecnie coraz większą popularnością wśród młodych rodziców cieszą się profesjonalne sesje noworodkowe. Jeżeli uczestniczyłaś w sesji ciążowej, musisz koniecznie skorzystać również z tej usługi, gdyż jest ona niejako dopełnieniem poprzedniej. Urocze zdjęcia noworodków stanowią wspaniałą pamiątkę dla rodziców, ale mogą być też doskonałym pomysłem na prezent dla dziadków czy też przyszłych chrzestnych maleństwa. Jak wygląda sesja noworodkowa i jak się do niej przygotować? Gdzie się udać, aby zdjęcia były naprawdę udane? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

Sesja noworodkowa: jak wybrać dobrego fotografa?

Chcesz uwiecznić na zdjęciach piękno Twojego dziecka? Dobrym pomysłem może być profesjonalna fotografia noworodkowa Bielsko-Biała. W tym mieście wykonywane są tego rodzaju usługi, więc nie musisz jechać na drugi koniec Polski, aby dostać naprawdę dobre zdjęcia. Szukając fotografa do takiego zadania, bazuj nie tylko na opiniach znajomych, ale również na tym, czy dana osoba lubi i umie pracować z małymi dziećmi. Wielu fotografów, którzy potrafią robić wspaniałe zdjęcia ślubne, zupełnie gubią się przy sesjach noworodkowych i odwrotnie. Osoba posiadająca odpowiednie doświadczenie i praktykę opartą o portfolio sprawdzi się najlepiej! Musisz wiedzieć, że na rynku są już specjalne kursy przygotowujące fotografów do pracy z małymi dziećmi. Jeżeli fotograf przeszedł pozytywnie takie szkolenie, jest duża szansa, że poradzi sobie w sesji noworodkowej.

Jak przygotować dziecko przed sesją: porady dla rodziców

Chcesz, aby Twoje dziecko wzięło udział w profesjonalnej sesji noworodkowej? Jeżeli chcesz mieć piękne, różnorodne zdjęcia, koniecznie postaraj się o to, aby wziąć odpowiednią liczbę ubranek. W przypadku dziewczynek doskonale sprawdzają się fantazyjne wianki czy też opaski z kwiatuszkami czy kokardkami, koronki i falbanki. Mali chłopcy doskonale wyglądają w kolorze niebieskim, ale możesz wziąć również np. body z uszkami czy ubranko – przebranie misia. Na zdjęciach świetnie wyglądają też czapeczki – zarówno małe kaszkieciki, jak i długie czapeczki z pomponem dla małego śpiocha. Nie zapominajcie też o sobie. Jeżeli chcecie mieć fotografię z dzieckiem, koniecznie zadbajcie o dopasowane do siebie stylizacje – mogą być różnorodne.

Sesja noworodkowa: jak to wygląda od A do Z?

Nie ma jednego przepisu na sesję noworodkową ani też jednolitego schematu, według którego powinna ona przebiegać. Mimo to profesjonalny fotograf zarezerwuje sobie od ok. 3 do 4 godzin dla małego dziecka, aby w międzyczasie była chwila na karmienie czy też przygotowanie dziecka do snu. Studio fotograficzne przystosowane do pracy z niemowlętami powinno być odpowiednio ogrzane tak, aby dziecko czuło się komfortowo. Niektórzy fotografowie oprócz zdjęć w studiu oferują również fotografie w domu. Jeżeli chcesz, aby sesja była udana, koniecznie zarezerwuj termin wcześniej – nawet przed narodzinami dzieciątka. Jesteś już po porodzie? W takim razie nie przejmuj się – nic nie przepadło. Umów się na sesję noworodkową i ciesz się zdjęciami swojego maleństwa.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *