Robienie filmów ze zdjęć z muzyką – na czym polega? Jaki darmowy program wybrać?

Wiele osób nie znających się za bardzo na technologii nie wie z czym się je tworzenie oraz montowanie filmów dlatego też nie potrafią oni zmontować nawet najprostszego filmu. Jednak aby skleić prosty filmik ze zdjęć nie potrzeba do tego dużego wkładu. Można to zrobić nawet za pomocą programu online. Jednak nie każdy posiada tak dobrej jakości łącze internetowe. Z pomocą przychodzą nam szeroko dostępne i proste w obsłudze programy na telefon oraz komputer. 

Filmy ze zdjęć z muzyką – Movavi video editor

Prezentacja ze zdjęć przygotowana w formie filmu to jeden z pomysłów na prezent lub uwiecznienie swojego wypadku wakacyjnego. Tego typu film można właśnie zmontować za pomocą programu online Movie video editor. Jest to bardzo proste i szybkie w obsłudze narzędzie z, którym poradzi sobie każdy amator technologiczny. Tego typu edytor filmów umożliwia nam dodanie zdjęć, efektów do nich oraz ścieżki dźwiękowej. Możemy też dodać napisy w środku, na początku oraz końcu naszego projektu. Gdy zakończymy tworzenie danego filmu możemy go udostępnić na youtube w wybranej przez nas jakości lub pobrać w formacie mp4, a wszystko to możemy wykonać dzięki opcji publikuj online.  

Filmy ze zdjęć z muzyką – Aplikacja Windowsowa zdjęcia

Film możemy stworzyć także za pomocą aplikacji zdjęcia dostępnej na windowsa 10, która posiada wbudowany edytor video. W tym celu należy wykonać następujące kroki:

Zgrać zdjęcia na dysk naszego komputera

Po uruchomieniu aplikacji zdjęcia z górnego paska wybrać utwórz

Z rozwiniętego menu wybrać jak ma wyglądać nasz film oraz podkład dźwiękowy do niego

Wybrać zdjęcia, które mają być użyte do filmu i za pomocą wbudowanego w aplikację edytora filmu za importować nagranie do pliku mp4 

Filmy ze zdjęć z muzyką – BeeCut

Bardzo potężne i łatwe w obsłudze narzędzie do edycji gdzie możemy w zaledwie kilka minut obrobić i stworzyć film. Możemy przede wszystkim dostosować kolor, przyciąć i wykadrować nagranie, dodać nakładkę oraz tekst, a w razie potrzeby powiększyć dany element w filmie. Wykorzystujemy do tego jedynie zdjęć. Program obsługuje takie proporcje jak 16:9, 9:16, 4:3, 3:4, 1:1. 

Mamy też tutaj możliwość zaimportowania z dysku wcześniej przygotowanych przez nas zdjęć oraz plików dźwiękowych. W tym celu przechodzimy do zakładki import i klikamy zaimportuj plik lub folder. Wybieramy interesujące pliki lub foldery. Następnie zdjęcia przeciągamy na ość czasu, a podkład dźwiękowy na oś przeznaczoną do muzyki. Natomiast po wybraniu odpowiednich elementów film możemy udekorować dodając do niego nakładkę w tym celu przechodzimy do zakładki przejścia i wybieramy określony czas kiedy dana nakładka ma być zastosowana i dodajemy ją.

One thought on “Robienie filmów ze zdjęć z muzyką – na czym polega? Jaki darmowy program wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *