Pliki dla wyszukania sprawdzian przyroda kl V organizm i jego działanie (21249 plików)

Nauka o lekach- Działanie leków na organizm.pdf 10.9 MiB

Dokumenty / Weterynaria książki

e-SPRAWDZIAN 2.7.1.exe 16.54 MiB

1->TEMATYKA SYSTEMU-WINDOWS / Edukacja i nauka / Programy dla szkół i nauczycieli

e-SPRAWDZIAN to bezpłatny program do tworzenia testów i sprawdzianów z dowolnego przedmiotu w szkole podstawowej i gimnazjum. W skład całego programu wchodzi aplikacja e-KREATOR do tworzenia sprawdzianów oraz narzędzie e-SPRAWDZIAN do przeprowadzenia utworzonych testów i sprawdzianów na lekcji lub w domu (w formie zadania domowego). Program oferuje możliwość przygotowania sprawdzaniu zaledwie w kilkanaście minut. Pozwala na wykorzystanie i modyfikowanie sprawdzianów przygotowanych przez innych nauczycieli, a także automatycznie wystawia ocenę za wykonanie utworzonego testu lub sprawdzianu. e-SPRAWDZIAN nie wymaga instalacji i może być uruchamiany z nośnika USB. Warto dodać, że korzystając z tego oprogramowania możemy przeprowadzić test dla całej klasy przy użyciu jednego komputera stacjonarnego lub przenośnego typu laptop. Na stronie producenta możemy również sprawdzić przykładowe, utworzone sprawdziany.===========System:Windows XP/Vista/7/8

przyroda kl IV PRZYRODA I JEJ ELEMENTY 2005.doc 33 KiB

Dokumenty / KLASA 4(2)

przyroda kl IV PRZYRODA I JEJ ELEMENTY 1.doc 31 KiB

Dokumenty / KLASA 4(2)

Dobronocka 2013-12-30.mp3 106.7 MiB

DARMOWE audiobooki i pliki audio / Audycje Radiowe - Reportaże / Dobronocka - audycja o samorozwoju / 2013

Postanowienie noworoczne: zdrowa dieta Urszula Kwiatek - Nie chodzi o to, żeby od nowego roku przejść na drakońską dietę. To bardzo złe rozwiązanie. Chodzi o wyrobienie w sobie pewnych nawyków, które już po kilku miesiącach będą procentowały – radziła w Trójce psycholog Urszula Kwiatek. W ferworze rocznych podsumowań warto ocenić nasze nawyki żywieniowe i odpowiedzieć sobie uczciwie na pytanie, dokąd nas one doprowadziły . Jeżeli odpowiedź nie jest satysfakcjonująca czas na zmiany. Pamiętajmy przy tym, że organizm potrzebuje 3-4 miesiące, żeby przetworzyć całą krew i "odświeżyć" krwinki. Od czego zatem zacząć? - Na pewno zostawmy słowo „dieta” w rozumieniu głodówki, bo ona jest obca naszemu organizmowi. Podejdźmy do tego wg schematu następującego postanowienia: od dziś jem w sposób, który mi służy. Jeżeli w życiu codziennym skoncentrujemy się na takiej prostej, ale powtarzanej zmianie, to nowe działanie też stanie się naszym nawykiem. Potrzeba tylko czasu – tłumaczyła w audycji "Dobronocka" psycholog jedzenia Urszula Kwiatek. Ekspertka podkreślała przy tym, że już samo połączenie pewnych produktów sprawia, że trawimy wolniej. – Dzieci to czują, dlatego warto je obserwować. My wiemy z badań naukowych, że nie należy np. najpierw jeść mięsa a później warzyw, bo to utrudnia trawienie. A dzieci instynktownie wyczuwają takie zależności – opowiadała psycholog. Wiele błędów związanych ze sposobem jedzenia bierze się z niewiedzy. Nie mamy dokładnych informacji o tym co i jak się trawi, co zakwasza nasz organizm. Od czego zacząć zatem zmiany? – Od godzin i rozkładu posiłków. To, co teraz najbardziej gubi ludzi, to rytm pracy polegający na wybieganiu rano bez śniadań, czego naprawdę nie wolno robić. Dalej w pracy nie ma czasu na jedzenie, albo jemy przy komputerze cokolwiek. Efekt jest taki, że mózg nie może pracować, bo nie jest pobudzony przez białko. Tymczasem wystarczy solidne śniadanie z dobrą porcją białka i już będziemy funkcjonować zupełnie inaczej. Ja polecam jajecznicę, także biały ser chociaż do tego namawiam raczej kiedy jest gorąco – radziła Urszula Kwiatek. Bardzo dużym błędem jest też walka z osłabieniem przy pomocy kawy, a także zjadanie dużych posiłków dopiero po powrocie do domu. - Zdecydowanie nie wolno pić kawy na czczo, bo to jak kopanie leżącego, gdyż nasz organizm jest zakwaszony już po nocy. Błędem jest też jedzenie trudnych do trawienia potraw wieczorem, kiedy nasz żołądek dawno już ma wolne – mówiła gość Grażyny Dobroń. Co zatem jeść w domu wieczorem i jak radzić sobie z napadami głodu albo osłabienia? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała i prowadziła Grażyna Dobroń. Czas trwania: 117 min Format: mp3, 128 kbps, stereo

LECTIO DIVINA Czytanie-Medytacja-Modlitwa-Kontempl acja-Działanie.pdf 32.6 MiB

ebook

LECTIO DIVINA Czytanie-Medytacja-Modlitwa-Kontemplacja-Działanie Usunąłem błędy z poprzedniej wersji. ROK WIARY E-book wykonany w PDF ma 7976 stron, składa się z trzech pozycji. Jest to e-book poświęcony Rokowi Wiary (11. X. 2012 – 24. XI. 2013), ustanowiony przez Ojca Świętego Benedykta XVI z okazji 50-tej rocznicy otwarcia II Soboru Watykańskiego. 1. KALENDARZ OKRESÓW LITURGICZNYCH W KOŚCIELE KATOLICKIM 2012-2111 2. KALENDARZ DIECEZJI POLSKICH 2013-02-28 3. LECTIO DIVINA NA KAŻDY DZIEŃ ROKU -1. CZAS ADWENTU -2. CZAS BOŻEGO NARODZENIA -3. CZAS WIELKIEGO POSTU I TRIDUUM PASCHALNE -4. CZAS WIELKANOCNY -5. DNI POWSZEDNIE OKRESU ZWYKŁEGO - rok II (1-8 tydzień) -6. DNI POWSZEDNIE OKRESU ZWYKŁEGO - rok II (9-17 tydz.) -7. DNI POWSZEDNIE OKRESU ZWYKŁEGO - rok II (18-25 tydz.) -8. DNI POWSZEDNIE OKRESU ZWYKŁEGO - rok II (26-34 tydz.) -9. DNI POWSZEDNIE OKRESU ZWYKŁEGO - rok I (1-8 tydz.) -10. DNI POWSZEDNIE OKRESU ZWYKŁEGO - rok I (9-17 tydz.) -11. DNI POWSZEDNIE OKRESU ZWYKŁEGO - rok I (18-25 tydz.) -12. DNI POWSZEDNIE OKRESU ZWYKŁEGO - rok I (26-34 tydz.) -13. NIEDZIELE OKRESU ZWYKŁEGO - rok A (2-34 niedziela) -14. NIEDZIELE OKRESU ZWYKŁEGO - rok B (2-34 niedziela) -15. NIEDZIELE OKRESU ZWYKŁEGO - rok C (2-34 niedziela) -16. TEKSTY WŁASNE O ŚWIĘTYCH (styczeń - czerwiec) -17. TEKSTY WŁASNE O ŚWIĘTYCH (lipiec - grudzień) Lectio divina - (dosł. Boże czytanie) to praktyka modlitewnego czytania Pisma św., która poprzez kontakt we wierze ze słowem Bożym prowadzi chrześcijanina do spotkania z żywą Osobą Słowa, do nawrócenia serca i przemiany siebie na podobieństwo Jezusa Chrystusa. Została ona wypracowana w okresie Ojców Kościoła i rozwijana głównie w środowiskach monastycznych. Od wieku XII zaczęły ją zastępować inne formy pobożności i dopiero po Soborze Watykańskim II została na nowo odkryta i staje się w Kościele powszechną praktyką modlitwy, także wśród ludzi świeckich. Taka lektura Biblii dokonuje się w otwarciu na Ducha Świętego, który niegdyś działał na autorów natchnionych, a dzisiaj porusza umysł i serce czytającego. Rozwija się ona podczas medytacji, modlitwy i kontemplacji i prowadzi stopniowo do kształtowania całego swojego życia w posłuszeństwie słowu Bożemu.

Sprawdzian.pdf 415 KiB

Sprawdziany - Język polski / Nieodmienne części mowy

Jest to sprawdzian , który może być traktowany jako sprawdzian bądź powtórzenie do sprawdzianu z Języka polskiego z nieodmiennych części mowy, mojego autorstwa. W razie uwag proszę pisać prywatnie. Za chwilę dodam klucz odpowiedzi do tego sprawdzianu. -- Gdyby ktoś chciał wykorzystać pytania z tego sprawdzianu do swojego sprawdzianu nie widzę przeciwwskazań. Co do praw autorskich również w tym celu nie mam problemów. :)

Scenariusz zajęcia - PRZYRODA WOKÓŁ NAS.doc 42 KiB

scenariusze

SCENARIUSZ ZAJĘCIA z zakresu edukacji społeczno-przyrodniczej2. Grupa wiekowa: 3-4 latki3. Treści programowe:- obserwowanie środowiska przyrodniczego; zwracanie uwagi na dominującą kolorystykę, zmiany jakie zachodzą w przyrodzie;- oglądanie drzew znajdujących się w bliskim otoczeniu4. Temat zajęć: „Przyroda wokół nas”

SKÓRA CHRONI ORGANIZM.pptx 1.3 MiB

PRZYRODA IV-VI prezentacje / klasa V