Pliki dla wyszukania tomek w krainie kangórów audiobook (2166 plików)

9 tomów przygód Tomka - Alfreda Szklarskiego.rar 7.3 MiB

książki

W pakiecie: 1. Tomek w Krainie Kangurów.2. Tomek na Czarnym Lądzie.3. Tomek na Wojennej Ścieżce.4. Tomek Na Tropach Yeti.5. Tajemnicza Wyprawa Tomka.6. Tomek Wśród Łowców Głów.7. Tomek u Źródeł Amazonki.8. Tomek w Grand Chaco.9. Tomek w Grobowcach Faraonów.

Szklarski Alfred - 1[1]. Tomek w krainie kangurów.pdf 1.39 MiB

Dokumenty / e-booki / Alfred Szklarski / Przygody Tomka Wilmowskiego

Początek XX wieku, czternastoletni Tomek Wilmowski jest uczniem jednej z warszawskich szkół. Syn rewolucjonisty, wychowywany przez rodzinę swojej zmarłej matki - wujostwo Karskich - to błyskotliwy i pomysłowy chłopiec, a przy tym tak samo jak ojciec nienawidzący rosyjskiego caratu. W środowisku nauczycielskim mimo swojej biegłości w przyswajaniu wiedzy ma opinię "polskiego buntowszczyka". Jego życie odmienia się dnia, kiedy do Warszawy przyjeżdża przyjaciel Andrzeja Wilmowskiego - Jan Smuga. Podróżnik, pasjonat dalekich wypraw, uznawany za mistrza wśród strzelców, szybko zyskuje nie tylko sympatię młodzieńca, ale i jego szczery podziw. Tomek razem z nim wyjeżdża z Polski - na spotkanie z prawie zapomnianym ojcem, i przygodą. Już na statku płynącym do Australii Tomek zawiera nowe, mające się później przerodzić w wieloletnie przyjaźnie, znajomości, uczy się strzelać i w końcowym etapie rejsu celnym strzałem "między oczy" zabija przewożonego z Cejlonu tygrysa, czym ratuje życie swoje i Smugi. To on również przekonuje krajowców do wsparcia europejskiej wyprawy w czasie łowów, do jego zasług należy również dopisać udane polowanie na kangury. To także w tym tomie młody Wilmowski poznaje małą Sally Allan, swoją późniejszą przyjaciółkę i żonę. Odnajdując ją w buszu dowodzi swojej odwagi i męstwa nieproporcjonalnego do wieku, co owocuje szczerym podziwem starszych towarzyszy, którzy zaczynają traktować go jak mężczyznę. Kolejna wyprawa, do Afryki, sfinansowana zostanie już z prywatnych środków - w wyrazie wdzięczności Tomek na pożegnanie przed powrotem do Europy otrzymuje od dwóch poszukiwaczy złota sporą bryłę tego cennego kruszcu.

Tomek i Przyjaciele - Tomek i Silnik Odrzutowy(2).avi 50.8 MiB

zachomikowane

Tomek ma przewieść Silnik Odrzutowy. Przez Przypadek Silnik się uruchamia i Tomek pędzi z wielką prędkością po wyspie Sodor strasząc inne lokomotywy. Język; Angielski (UWAGA! W dziale ''Tomek i Przyjaciele - Napisy'' można pobrać napisy PL) Lokomotywy Pojawiające się w Filmie; - Tomek - Henry - Gordon - James - Percy - Donald (Nie Mówi)

Tomek i Przyjaciele - Tomek i Silnik Odrzutowy(1).avi 50.8 MiB

zachomikowane

Tomek ma przewieść Silnik Odrzutowy. Przez Przypadek Silnik się uruchamia i Tomek pędzi z wielką prędkością po wyspie Sodor strasząc inne lokomotywy. Język; Angielski (UWAGA! W dziale ''Tomek i Przyjaciele - Napisy'' można pobrać napisy PL) Lokomotywy Pojawiające się w Filmie; - Tomek - Henry - Gordon - James - Percy - Donald (Nie Mówi)

Tomek i Przyjaciele - Tomek i Silnik Odrzutowy.avi 50.8 MiB

zachomikowane

Tomek ma przewieść Silnik Odrzutowy. Przez Przypadek Silnik się uruchamia i Tomek pędzi z wielką prędkością po wyspie Sodor strasząc inne lokomotywy. Język; Angielski (UWAGA! W dziale ''Tomek i Przyjaciele - Napisy'' można pobrać napisy PL) Lokomotywy Pojawiające się w Filmie; - Tomek - Henry - Gordon - James - Percy - Donald (Nie Mówi)

Szklarski Alfred - 9[1]. Tomek w grobowcach Faraon ów.pdf 1.7 MiB

Dokumenty / e-booki / Alfred Szklarski / Przygody Tomka Wilmowskiego

Jan Smuga otrzymuje od bogatego angielskiego lorda zlecenie schwytania fałszerza egipskich dzieł sztuki. Smuga udaje się do Egiptu, gdzie jego przyjaciele odbywają wakacje. Po jakimś czasie na statku zostaje znaleziony pasażer na gapę, który skacze do wody, by uciec i zostaje uratowany przez Smugę. Okazuje się być synem irlandzkich poszukiwaczy złota (nazywa się Partick O'Donell), którym Tomek pomógł pokonać przestępców, chcących odebrać poszukiwaczom cenny surowiec (cała historia została opisana w pierwszym tomie z cyklu przygód chłopca, czyli w "Tomku w krainie kangurów"). Grupa przyjaciół uzyskuje wsparcie w śledztwie w sprawie fałszerza od angielskiego rządu i władz egipskich. Rozpoczyna się pościg za "Żelaznym Faraonem", czyli przestępcą odpowiedzialnym za fałszerstwa. Tomek, kapitan i Patrick zostają porwani przez Żelaznego Faraona i pozostawieni na śmierć na Saharze. Tomek postanawia dotrzeć do Nilu, pozostawia kapitana i Patricka przy pustynnej studni. Zostają oni odnalezieni po kilku dniach, lecz nie ma z nimi Tomka. Przyjaciele po kilku tygodniach bezskutecznych poszukiwań uznają Tomka za zmarłego. Postanawiają odnaleźć Żelaznego Faraona i oddać go Anglikom. Wyprawa udaje się do Ugandy, gdzie ponoć miał się schronić Faraon. Podejmują się oni odnaleźć tam Araba, syna przyjaciela Smugi, porwanego przez tego samego przestępcę. Okazuje się,że Tomek również został porwany przez "Żelaznego Faraona". Przyjaciele mają tylko noc na uratowanie Tomka, gdyż o świcie przestępca miał zamiar wrzucić młodzieńca do rzeki pełnej krokodyli. W końcu po zaciętej walce udaje się pokonać "faraona" (który ginie pożarty przez krokodyle) i uratować porwanych.

Tomek i Przyjaciele - Tomek i Stepney.avi 53.4 MiB

zachomikowane

Kolej ma odwiedziić Stepney. Percy chwali linię ,którą obsługuje Stepney przez co Tomek robi się zazdrosny. Język; Angielski (UWAGA! W dziale ''Tomek i Przyjaciele - Napisy'' można pobrać napisy PL!) Lokomotywy Pojawiające się w Filmie; - Tomek - Edward - Percy - Douglas - Stepney - Rusty - Henry (Nie Mówi) - Gordon (Nie Mówi) - James (Nie Mówi) - Duck (Nie Mówi)

Kornel-Makuszyński-pakiet-audiobooki-mp3.jpg 44 KiB

audiobooki dla dzieci, słuchowiska

Kornel Makuszyński - pakiet audio - audiobook w formacie mp3 Pobierz AUDIOBOOKA DOWNLOAD Autor: Kornel Makuszyński Lektor: Krystyna Janda Wojciech Malajkat Anita Sajnóg Pakiet zawiera trzy najpopularniejsze książki Kornela Makuszyńskiego w fantastycznych interpretacjach Krystyny Jandy, Anity Sajnóg oraz Wojciecha Malajkata. Troje wspaniałych aktorów i trzy świetne teksty Mistrza książek dla najmłodszych to kolekcja zupełnie wyjątkowa na polskim rynku. Szatan z siódmej klasy – akcja i przygoda, prawie kryminał Awantura o Basię – ciekawe perypetie, humor i pouczające morały Panna z mokrą głową – zabawne przygody i wzruszenia Tagi: aleksandria, audio, audiobook, audiobook kornel makuszyński, audiobooki, dla dzieci i młodzieży, dla dzieci i młodzieży audiobook, kornel, kornel makuszyński, kornel makuszyński - pakiet audio audiobook, kornel makuszyński - pakiet audio audiobook download mp3, kornel makuszyński - pakiet audio do słuchania, kornel makuszyński - pakiet audio download mp3, kornel makuszyński - pakiet audio książka do słuchania, makuszynski, mp3, pakiet, panna z mokrą głową

Tomek i Przyjaciele - Nowe Wagony Emily.avi 55 MiB

zachomikowane

Na wyspę przybyła nowa lokomotywa - Emily. Jednak przez pomyłkę wzięła Annę i Klarę myśląc ,że to jej wagony. Przez to Tomek i inne lokomotywy nie chciały z nią rozmawiać. Jednak Emily uratowała Olivera i w nagrodę Gruby Dyrektor podarował jej nowe ,zielone wagony. Język; Angielski [UWAGA! W dziale ''Tomek i Przyjaciele - Napisy'' można pobrać napisy Pl!] Lokomotywy pojawiające się w Filmie; - Tomek - Oliver - Emily - Edward (Nie Mówi) - James (Nie Mówi) - Percy (Nie Mówi) Błędy Odcinka; - Tomek miał dość czasu i jechał na tyle wolno by zdążyć zaczymać się na czas i unknąć zderzenia z Oliverem.

Henryk Chmielewski - Tytus, Romek i A'Tomek - Wysp y Nonsensu​ SUPERPRODUKCJA.rar 178.9 MiB

Słuchowiska Radiowe

Słuchowisko Radiowe Henryk Chmielewski - Tytus, Romek i A'Tomek - Wyspy Nonsensu​ SUPERPRODUKCJA Format: mp3 Rozmiar: 178 MB Czas: 01h 17m 56s Obsada: Arkadiusz Jakubik (Tytus), Rafał Mohra (Romek), Bartłomiej Topa (A’Tomek), Krzysztof Globisz (profesor T’Alent) oraz Ksawery Jasieński (narrator) Opis: Wyjątkowe i niezwykle dowcipne słuchowisko nawiązujące do legendarnego komiksu Papcia Chmiela – „Tytus, Romek i A’Tomek”. Historia harcerzy, którzy próbują uczłowieczyć pewną niesforną małpę, jest znana czytelnikom od pokoleń. Postać Tytusa pojawiła się po raz pierwszy w 1957 r. w „Świecie Młodych”, w formie książkowej komiksy ukazywały się od 1966 r. Mimo upływu ponad 50 lat seria nadal zdobywa coraz to nowych czytelników. Wracają do niej także dawni wielbiciele. Jednym z nich jest Tomasz Kin – inicjator tego projektu. Dziennikarz zaprosił do współpracy wybitnych aktorów: Arkadiusza Jakubika (Tytus), Rafała Mohra (Romek), Bartłomieja Topę (A’Tomek), Krzysztofa Globisza (profesor T’Alent) oraz Ksawerego Jasieńskiego (narrator), legendę radiofonii, spikera radiowego i telewizyjnego. Dowcipni, błyskotliwi, perfekcyjni – zmierzyli się z historią, którą znają niemal wszyscy.

Świnki 2009 PL.avi 797.4 MiB

Filmy Polskie

gatunek: Dramat obyczajowy premiera: 20 maja 2011 (Polska) 2011-05-20 lipiec 2009 (Świat) 2009-07 reżyseria: Robert Gliński scenariusz: Robert Gliński, Joanna Didik Produkcja: Polska Gatunek: Dramat obycz. Data premiery: 25 września 2009 (Polska) 13 września 2009 (świat) Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec Scenariusz: Katarzyna RosłanieC ZWIASTUNY https://www.youtube.com/watch?v=BO9IUEiPfsg https://www.youtube.com/watch?v=aintg3ybKpY OPISY Szesnastoletni Tomek mieszka w małym miasteczku na polsko-niemieckim pograniczu. Wyrasta w szarej rzeczywistości typowego blokowiska, w rodzinie, w której od zawsze brakuje pieniędzy. Tomek jednak, w odróżnieniu od swojej starszej siostry, nie przywiązuje szczególnej wagi do spraw materialnych. Bardziej zajmuje go nauka, a szczególnie astronomia, której poświęca każdą wolną chwilę. Wydaje się, że Tomek ma przed sobą dobrą przyszłość. Zda maturę i wyruszy do wielkiego miasta na studia. Jednak wszystko komplikuje się, gdy w jego życiu pojawia się dziewczyna. Dla Marty najważniejsze są ładne ciuchy, kosmetyki i dobra zabawa. A to wszystko kosztuje. Zafascynowany dziewczyną Tomek postanawia za wszelką cenę zdobyć pieniądze. Na rodziców nie ma co liczyć, ale od czego są koledzy. O rok starszy Ciemny wprowadza Tomka w świat przygranicznych interesów, na których można nieźle zarobić. Rzecz jest oczywiście nielegalna i niebezpieczna. Zakochany nastolatek jest jednak gotowy na wszystko. A gdy zrobi już pierwszy krok, nie będzie miał odwrotu. Reżyser Robert Gliński w niezwykle realistyczny sposób przedstawia mroczny świat przygranicznego półświatka, gdzie zarabia się na przemycie i prostytucji nieletnich. Jego bohater wkracza w świat, gdzie najlepiej sprzedaje się niewinność. OBSADA 1 Filip Garbacz - Tomek Anna Kulej - Marta Daniel Furmaniak - Łukasz "Ciemny" Rolf Hoppe - nauczyciel Karl Weber Dorota Wierzbicka - matka Tomka Bogdan Koca - ojciec Tomka Katarzyna Pyszyńska - siostra Tomka Tomasz Tyndyk - Borys Heiko Raulin - Max Wolfgang Boos - pierwszy klient Marek Kalita - ksiądz Marcin Sitek - Arek DANE TECH General : Swinki -2009.avi Format : AVI at 1.044 kb/s Length : 699 MiB for 1 h 33 min 39s 0 ms Video #0 : MPEG-4 Visual at 874 kb/s Aspect : 640 x 352 (1.818) at 25.000 fps Audio #0 : MPEG Audio at 160 kb/s Infos : 2 kanały, 48,0 kHz General : Galerianki (2009) [PL].avi Format : AVI at 1.270 kb/s Length : 697 MiB for 1 h 16 min 44s 568 ms Video #0 : MPEG-4 Visual at 1.103 kb/s Aspect : 640 x 352 (1.818) at 25.000 fps Audio #0 : MPEG Audio at 160 kb/s Infos : 2 kanały, 48,0 kHz

Alfred Szklarski - Tomek w Krainie Kangurów 01.mp3 14.71 MiB

AudioBook / AUDIOBOOK NOWOŚCI

Akcja książki zaczyna się w 1902r. Polska znajduje się wtedy pod zaborem rosyjskim. Tomek jest dobrym uczniem interesującym się głównie geografią, mieszkającym z wujostwem po śmierci swojej mamy. Jego tata Andrzej, natomiast znajduje się na przymusowej emigracji. Pewnego dnia zjawia się przyjaciel pana Andrzeja - Jan Smuga i zabiera Tomka do ojca, celem odbycia wyprawy do Australii na łowy dzikich zwierząt. W drodze na nieznany kontynent Tomek zaprzyjaźni się z bosmanem Tadeuszem Nowickim, nauczy się doborowo strzelać, uratuję Smugę przed atakiem tygrysa. W Australii na czytelnika czeka kolejna porcja ciekawych wydarzeń. Starcie z rodziną O Donellów nielegalnymi poszukiwaczami złota, poznanie Sally i wiernego przyjaciela Dingo. ____________________ CZYTA ; Artur Pontek

Alfred Szklarski - Tomek w Krainie Kangurów 01.mp3 14.7 MiB

Audio book / audiobooki

Akcja książki zaczyna się w 1902r. Polska znajduje się wtedy pod zaborem rosyjskim. Tomek jest dobrym uczniem interesującym się głównie geografią, mieszkającym z wujostwem po śmierci swojej mamy. Jego tata Andrzej, natomiast znajduje się na przymusowej emigracji. Pewnego dnia zjawia się przyjaciel pana Andrzeja - Jan Smuga i zabiera Tomka do ojca, celem odbycia wyprawy do Australii na łowy dzikich zwierząt. W drodze na nieznany kontynent Tomek zaprzyjaźni się z bosmanem Tadeuszem Nowickim, nauczy się doborowo strzelać, uratuję Smugę przed atakiem tygrysa. W Australii na czytelnika czeka kolejna porcja ciekawych wydarzeń. Starcie z rodziną O Donellów nielegalnymi poszukiwaczami złota, poznanie Sally i wiernego przyjaciela Dingo. ____________________ CZYTA ; Artur Pontek

Szklarski Alfred - 3[1]. Tomek na wojennej ścieżce.pdf 1.3 MiB

Dokumenty / e-booki / Alfred Szklarski / Przygody Tomka Wilmowskiego

Akcja książki tym razem rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, gdzie odzyskując siły po nieprzyjemnym zdarzeniu z szarżą nosorożca w Afryce (patrz: "Tomek na Czarnym Lądzie"), w towarzystwie Sally Allan, jej matki i bosmana Nowickiego, przebywa Tomek Wilmowski. Cała trójka gości na ranczu wujka Sally, szeryfa Allana. W czasie jednej ze swoich konnych wycieczek po okolicy, Tomek poznaje młodego indianina Navajo, Czerwonego Orła, i mimo dość niefortunnego początku znajomości między chłopcami nawiązuje się przyjaźń. Ten młody Indianin staje się przewodnikiem Tomka, oprowadza go po rezerwacie miejscowych Apaczów i urządza razem z nim polowanie na orły - których 5 piór zostało oficjalnie przyznanych młodemu Wilmowskiemu w dowód uznania za zasługi i odwagę. Warto dodać, że na skutek działania amerykańskiego rządu Indianom w tych czasach nie żyło się najlepiej. Prawdziwą przyjaźń Apacze udowadniają jednak dopiero wówczas, kiedy pomagają Tomkowi w uwolnieniu porwanej Sally. Z wielkim poświęceniem walczą o "Białą Różę" przeciw innemu szczepowi indian - Pueblosom, którzy za namową meksykańskiego hodowcy koni Don Pedro uprowadzili siostrzenicę szeryfa. W bitwie o obcą im sprawę, wielu z nich ginie - na czele z głównym wodzem i wojownikiem o wyrwanie się spod rządów Amerykanów, Czarną Błyskawicą.

Szklarski Alfred - Tomek w krainie kangurów.rtf 686.08 KiB

Książki / S / Szklarski Alfred

literatura dziecięca/młodzieżowa Przygody Tomka (tom: 1) W pierwszej powieści Tomek wyrusza do Australii, aby łowić dzikie zwierzęta do europejskich ogrodów zoologicznych. Podczas wyprawy bierze udział w poszukiwaniu zaginionej dziewczynki. Uratowana Sally okaże się prawdziwą przyjaciółką, a podarowany przez nią pies Dingo wiernym towarzyszem podczas wszystkich niebezpiecznych podróży.

Tomek i Przyjaciele-Wielkie Odkrycie.avi 395.23 MiB

zachomikowane / bajki / rożne

Tomek odkrywa dawno opuszczone miasteczko Wielkie Wodnikowo. Gruby Zawiadowca ogłasza, że nowo odkryte miasteczko zostanie odnowione na uroczysty Dzień Wyspy Sodor. Każdej lokomotywie przydzielone są nowe pilne zadania do wykonania. Tomek ma nadzorować wszystkie prace.

Tomek i Przyjaciele - Rusty Przybywa Na Ratunek.avi 53.5 MiB

zachomikowane

Opis Odcinka; Rusty otrzymuje misję znalezienia lokomotywy potrzebnej do obsługi nowej lini. Po rozmowie z Douglas'em postanawia wyruszyć na stację Diesel'i gdzie kiedyś Douglas znalazł Olivera. Tam Rusty znajduje lokomotywę o imieniu Stepney. Język; Angielski (UWAGA! W dziale ''Tomek i Przyjaciele - Napisy'' można pobrać napisy PL!) Lokomotywy pojawiające się w filmie; - Tomek - Percy - Douglas - Stepney - Rusty - Henry (Nie Mówi) - Gordon (Nie Mówi) - Duck (Nie Mówi) - Oliver (Nie Mówi) - Skarloey (Nie Mówi) - Duncan (Nie Mówi) - Diesel (Nie Mówi) - Daisy (Nie Mówi) - BoCo (Nie Mówi) - Mavis (Nie Mówi) - Diesel D261 (Nie Mówi) Błędy Odcinka; - Na Stacji Diesel'i gdy Rusty przyjechał Daisy znajdowała się po lewej stronie dziedzińca (Z perspektywy widza) ,ale gdy Rusty i Stepney wyjeżdżali Daisy stała po lewj stronie. To samo dzieje się z Mavis. - Kierownik Bluebell Railway jest w rzeczywistości kierownikiem starej linii Duke'a tylko inaczej ubranym.